Uczelnie i instytucje

Łódź/ Konkurs tworzenia gier komputerowych organizowany przez Politechnikę Łódzką

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W czwartek rozpoczęły się finały 15. konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych organizowanego przez Politechnikę Łódzką. Sercem wydarzenia są oczywiście uczestnicy i ich bardzo oryginalne projekty - powiedział prof. PŁ Adam Wojciechowski.

Bezpośrednim organizatorem konkursu jest Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Politechniki Łódzkiej. "To największe w kraju wydarzenie łączące młodych twórców gier i środowisk wirtualnych ze specjalistami reprezentującymi większość najważniejszych firm z branży" - przekazała rzeczniczka PŁ dr inż. Ewa Chojnacka.

Finały 15. ogólnopolskiego konkursu rozpoczynają się w czwartek. "Sercem wydarzenia są oczywiście uczestnicy i ich bardzo oryginalne projekty - podkreślił dziekan Wydziału FTIMS prof. PŁ Adam Wojciechowski, organizator konkursu.

"Każda osoba odwiedzająca konkurs będzie mogła doświadczyć swoistego zaplecza tworzenia gier, biorąc udział w testowaniu konkursowych projektów, a także przysłuchując się, jak oceniają te projekty specjaliści z branży gier. W skład profesjonalnego jury wchodzi kilkudziesięciu przedstawicieli przemysłu z renomowanych firm" - podał dziekan.

"Na konkursie możemy zobaczyć szerokie spektrum projektów. Począwszy od gier komputerowych, gier mobilnych oraz doświadczeń VR, aż do autorskich konceptów graficznych i animacji stworzonych w ramach ścieżek artystycznych" - mówił inny z organizatorów konkursu dr hab. sztuki inż. Rafał Szrajber. "Młodzi twórcy mają okazję przede wszystkim nawiązać bezpośrednie kontakty z przedstawicielami branży gier a bardzo często również otrzymać ofertę pracy" - dodał.

"Wielokrotnie w minionych edycjach uczestnicy finałów ZTGK znajdywali wydawcę, który swoim doświadczeniem umożliwiał dopracowanie i publikację ich gry. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że już od kilkunastu lat polski Gamedev rodzi się w Łodzi" - podsumował Szrajber.

Jak poinformowali organizatorzy, tak zwane sesje hands-on, czyli możliwość zagrania w projekty konkursowe i porozmawiania z ich autorami oraz przegląd portfolio ze specjalistami z branży, odbędą się w czwartek 29 czerwca 2023 od godz. 10.00 do 17.00 w hali EXPO Łódź przy al. Politechniki 4.

Zwycięzców łódzkiego konkursu poznamy w piątek 30 czerwca podczas gali finałowej. Wstęp na finały konkursu jest wolny. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    W Józefosławiu pod Warszawą powstało pole do testowania łazików marsjańskich

  • Fot. Adobe Stock

    Opole/Polsko-czeski projekt ze wsparciem NCN

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera