Uczelnie i instytucje

Na Politechnice Łódzkiej najwięcej chętnych na kierunki łączące technologię z biznesem

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Politechnika Łódzka (PŁ) ogłosiła wyniki rekrutacji na studia pierwszego stopnia. Najwięcej osób chce studiować na interdyscyplinarne kierunki, które łączą kompetencje technologiczne z biznesowymi i analitycznymi.

O wynikach pierwszego etapu rekrutacji na największej łódzkiej uczelni poinformowała we wtorek rzeczniczka PŁ dr inż. Ewa Chojnacka

- W tegorocznej rekrutacji na studia I stopnia na Politechnice Łódzkiej chęć podjęcia nauki wyraziło 9324 kandydatów. Uczelnia przygotowała 3781 miejsc na studiach stacjonarnych, 385 miejsc na niestacjonarnych oraz 494 miejsca dla studentów zagranicznych. Wśród zgłoszeń znalazło się niemal 950 aplikacji od kandydatów z zagranicy – przekazała.

Wśród proponowanych kierunków największą popularnością cieszył się Business Studies, na którym na jedno miejsce przypadało ponad 7 chętnych. Pozostałe hity rekrutacji to nowy kierunek Digital Management, Mechanical Engineering, Automatyka i robotyka oraz Business, Society and Technology – na każdy z nich przypadało ponad 6 kandydatów na jedno miejsce.

- Zestawienie pokazuje, że kandydaci wybierają przede wszystkim nowoczesne, interdyscyplinarne kierunki, które łączą kompetencje technologiczne z biznesowymi i analitycznymi. Szczególnie cieszy duże zainteresowanie nowym kierunkiem – Digital Management, który już przy debiucie zajął drugie miejsce pod względem liczby zgłoszeń na miejsce. To dowód na to, że Politechnika Łódzka skutecznie odpowiada na zmieniające się potrzeby rynku pracy i oczekiwania młodego pokolenia – podsumowała Chojnacka.

Lista osób przyjętych ma być znana jeszcze we wtorek. Druga tura rekrutacji na studia I stopnia odbędzie się zaś w terminie 2-10 września. Również 2 września ruszy rejestracja na studia II stopnia na PŁ. Na kandydatów czeka 840 miejsc na studiach stacjonarnych i 424 na niestacjonarnych. W ofercie stacjonarnej są studia trzy- i czterosemestralne prowadzone na 23 kierunkach. Na studiach niestacjonarnych przygotowano ofertę na 9 kierunkach. (PAP)

bap/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    BGK: studenci płatnych kierunków lekarskich mogą sięgać po preferencyjny kredyt na studia

  • Fot. materiały prasowe US

    Szczecin/ Ponad 7 tysięcy kandydatów w pierwszym naborze na US, najpopularniejsza psychologia

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera