Nauka dla Społeczeństwa

01.06.2023
PL EN
24.03.2023 aktualizacja 24.03.2023

Uniwersytet SWPS stara się uruchomić studia psychologiczne w Krakowie

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Jednolite studia magisterskie z psychologii w formie stacjonarnej i niestacjonarnej w języku polskim, a także studia I stopnia prowadzone w języku angielskim stara się uruchomić Uniwersytet SWPS w nowo utworzonej filii w Krakowie – wynika z informacji przekazanych przez tę uczelnię.

Studenci psychologii mieliby do wyboru dwie specjalności: psychologię kliniczną i zdrowia oraz psychologię pracy i organizacji.

Wnioski o pozwolenie na uruchomienie studiów w Krakowie Uniwersytet SWPS złożył do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Nabór na studia zostanie otwarty po otrzymaniu pozytywnej decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Twórcy nowych studiów zauważają, że psychologia od lat jest popularnym kierunkiem studiowania, a pandemia, wojna, kryzysy globalne zwiększają zapotrzebowanie na usługi psychologiczne.

„Mogą to być różne formy pomocy psychologicznej, diagnoza, doradztwo, trening psychologiczny, a w szczególnych przypadkach - psychoterapia. Studia magisterskie z psychologii dają bardzo dobre przygotowanie do uzyskania certyfikatu terapeuty w toku późniejszych studiów podyplomowych” – ocenił prof. Edward Nęcka, dziekan Wydziału Psychologii w Krakowie Uniwersytetu SWPS.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023