Ministerstwo Edukacji i Nauki

22.05.2022
PL EN
27.04.2022 aktualizacja 27.04.2022

Genius Universitatis: specjaliści od marketingu i promocji uczelni nagrodzeni

Źródło: materiały prasowe Źródło: materiały prasowe

Specjaliści od marketingu i promocji uczelni otrzymali nagrody Genius Universitatis. Dzięki ich kreatywności szkoły wyższe skutecznie rekrutowały studentów na rok akademicki 2021/2022 mimo wielu niesprzyjających okoliczności - uzasadnia Fundacja Edukacyjna „Perspektywy".

Konkurs wymyśliła i organizuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Kapituła konkursu bierze pod uwagę pięć kryteriów: nowatorstwo pomysłu, spójność pomysłu z wartościami uczelni, czytelność i przyjazny charakter przekazu, estetykę i wartości artystyczne oraz umiejętny dobór narzędzi.

W kategorii content marketing zwyciężył Uniwersytet SWPS za serię webinarów i podcastów „Projekt Azja”. Miejsce II zajął Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a trzecie - Collegium Da Vinci.

W kategorii event na pierwszym miejscu znalazł się Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, nagrodzony za cykliczne wydarzenie East Design Days. Na II miejscu jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, a na III Politechnika Gdańska.

W kategorii gadżet triumfatorem został Uniwersytet SWPS za imienne logo dla każdego studenta, kolejne miejsca zajęły Uniwersytet Opolski i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych.

W kategorii kampania w mediach społecznościowych zwyciężył Uniwersytet Wrocławski, na miejscu II jest Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, na III - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.

Najlepszy serwis rekrutacyjny ma Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Jeden z jurorów stwierdził, że jest to „Poziom top amerykańskich uczelni”. W tej kategorii mnie przyznano II ani III miejsca.

W kategorii video online pierwsze miejsce zdobyła Politechnika Wrocławska za serial „Nauka do potęgi”. Na drugim miejscu jest Uczelnia Łazarskiego, a na III Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otrzymał nagrodę Best Genius za „pszczeli mural”, który powstał na jednej ze ścian uczelnianego budynku w samym centrum Wrocławia. Jego integralną częścią jest dwadzieścia domków dla pszczół murarek – łagodnych, bezpiecznych dla ludzi owadów, które doskonale radzą sobie z zapylaniem roślin.

W kategorii reklama prasowa nagród w tym roku nie przyznano.

W konkursie oceniano prace zgłoszone przez 38 uczelni z całej Polski. Laureatów w siedmiu kategoriach ogłoszono w czasie gali zorganizowanej w ramach XXXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2022.

Więcej informacji: https://genius.perspektywy.pl/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022