Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ma własny las; uczelnia posadziła 1000 drzew

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ma własny las. Władze uczelni, wykładowcy, pracownicy administracji i studenci zasadzili 1000 drzew w Wiórku, w podpoznańskiej gminie Mosina. Akcja ma zachęć do ekologicznych postaw i dbania o środowisko.

Pod nadzorem leśników do ziemi trafiły tam sadzonki buków – powiedział PAP rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Krzysztof Skrzypek.

"Bardzo liczymy, że w UEP-owym zagajniku wyrosną zdrowe, piękne drzewa, a samo miejsce będzie chętnie odwiedzane na spacery, nie tylko przez społeczność akademicką" – podkreślił.

Skrzypek powiedział PAP, że pomysł posadzenia drzew wyszedł od kierowniczki działu marketingu uczelni Katarzyny Zdulskiej. W sadzeniu drzew wzięło udział prawie 30 osób, w tym władze uczelni, studenci, wykładowcy i pracownicy administracji.

"To jest kolejna akcja, którą chcemy zachęcać do proekologicznych działań. Wcześniej ustawiliśmy chociażby ule na budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UEP, gdzie dziś mieszka 80 tys. pszczół. Jako uczelnia wzięliśmy na siebie pewne związane z ekologią zobowiązania, by m.in. racjonalnie korzystać z pożytków, dbać o zrównoważony rozwój. Akcja sadzenia drzew, do której zgłosiły się osoby z całej społeczności akademickiej, wpisuje się w to znakomicie" – powiedział PAP Skrzypek.

Ule na budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UEP postawione są w taki sposób, by były nie tylko domem dla owadów, ale by same również były odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, jak upały, silne wiatry czy mróz zimą. Pszczoły, które zamieszkały na dachu Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UEP to pszczoły rasy Buckfast, które wytwarzają minimum 12 kg miodu w jednym ulu rocznie. 

PAP - Nauka w Polsce,  Anna Jowsa

ajw/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera