Uczelnie i instytucje

Poznań/Pierwsza rektorka w historii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Prof. dr hab. Barbara Jankowska będzie rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kadencję 2024-2028 - poinformowała w piątek uczelnia. To pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii UEP.

Prof. dr hab. Barbara Jankowska była dotąd przewodniczącą Rady Awansów Naukowych UEP i kierowniczką Katedry Konkurencyjności Międzynarodowej.

"Pani rektor-elekt naukowo specjalizuje się w zagadnieniach biznesu międzynarodowego, w szczególności dotyczących międzynarodowej konkurencyjności przedsiębiorstwa i branży, zagranicznych inwestycji bezpośrednich, strategii umiędzynarodowienia przedsiębiorstw oraz klastrów gospodarczych" - poinformowała uczelnia.

W przeszłości była m.in. przewodniczącą Rady Programowej Programu Executive MBA Poznań-Atlanta, członkinią Rady Centrum Edukacji Menedżerskiej UEP, zespołu ds. wdrożenia Ustawy PoSzWiN w zakresie nauki w UEP. Przez dwie kadencje (2016-2021) była Narodowym Reprezentantem Polski w międzynarodowym stowarzyszeniu naukowym - European International Business Academy (EIBA), a także pełniła funkcję Prezydenta EIBA.

Profesor Barbara Jankowska jest 19. osobą obejmującą funkcję rektora od momentu założenia uczelni w 1926 roku i pierwszą kobietą na tym stanowisku. Obecny rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, będzie sprawował swoją funkcję do końca sierpnia 2024 r.(PAP)

Nauka w Polsce, Rafał Pogrzebny

rpo/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Wikipedia/ domena publiczna. Fot. Tadeusz Rolke

    20 lat temu zmarł Stefan Swieżawski – filozof, świecki audytor na II Soborze Watykańskim

  • Siedziba główna Open AI w San Francisco, Kalifornia (USA) - widok z okna. EPA/JOHN G. MABANGLO

    Polak głównym naukowcem w OpenAI

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera