Jak zdobyć grant ERC? Biuro ds. Doskonałości naukowej PAN organizuje warsztaty

19.08.2011  PAP/Wojciech Pacewicz
19.08.2011 PAP/Wojciech Pacewicz

Naukowcy ze stopniem doktora lub wyższym mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach online dotyczących wniosków o granty European Research Council (ERC). Organizuje je Biuro ds. Doskonałości naukowej PAN. Szkolenie w języku angielskim poprowadzi 26 października międzynarodowa firma Key Innovations.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 11.30–16.00 za pośrednictwem platformy Zoom.

Jak informuje Małgorzata Heinrich z PAN, podczas warsztatów naukowcy dowiedzą się, jak przygotować wniosek o grant ERC i zaznajomią się z kryteriami jego oceny. Będzie można nauczyć się prezentacji swojego CV oraz przełomowej idei badawczej w interesujący i przekonujący sposób. Prowadzący doradzą, w jaki sposób przekonać do swojej idei recenzentów i panelistów.

Chętni naukowcy będą mogli odbyć indywidualną konsultację z ekspertem. Liczba miejsc na szkolenie oraz indywidualne konsultacje jest ograniczona, dlatego kandydaci zostaną wybrani na podstawie informacji umieszczonych w formularzu rejestracyjnym. Wyniki selekcji zostaną przekazane najpóźniej 22 października.

Do rejestrowania się zaproszeni zostali naukowcy, którzy stopień doktora uzyskali nie później niż w 2020 roku i planują aplikować o granty ERC.

Rejestracja otwarta będzie do 18 października 2021 do 8.00 pod linkiem: https://forms.gle/SPo4rcTSkWmWQhq2A

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    FNP: 120 mln zł na projekty badawczo-rozwojowe w programie TEAM NET FENG

  • Fot. Adobe Stock

    Ponad 44 mln zł na comiesięczne stypendia dla 228 wybitnych młodych naukowców

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera