Nauka dla Społeczeństwa

17.04.2024
PL EN
15.09.2020 aktualizacja 15.09.2020

Opolskie/Politechnika Opolska likwiduje filię w Kędzierzynie-Koźlu

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Politechnika Opolska od nowego roku akademickiego likwiduje swoją filię w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie prowadzono studia na kierunku przemysłowych technologii informatycznych. Powodem decyzji było niewielkie zainteresowanie nauką w tym mieście - poinformował rektor uczelni.

Filię Politechniki Opolskiej w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie kształcono studentów na kierunku przemysłowych technologii informatycznych powołano w 2016 roku. Od początku istnienia placówka miała problem z pozyskaniem odpowiedniej liczby studentów.

Jak powiedział w poniedziałek rektor PO prof. Marcin Lorenc, władze uczelni podjęły decyzję o zamknięciu filii. "Powodem jest niewielka liczba zainteresowanych nauką w Kędzierzynie-Koźlu. W pierwszej turze rekrutacji zgłosiły się zaledwie trzy osoby" - wyjaśnia rektor PO. W ocenie prof. Lorenca, jednym z powodów niewielkiego zainteresowania studiami w Kędzierzynie-Koźlu przez miejscową młodzież, może być naturalna dla ludzi młodych chęć nauki w większych ośrodkach naukowych, oddalonych od rodzinnego domu.

Uczelnia nie wyklucza wykorzystania istniejącej w Kędzierzynie-Koźlu infrastruktury na potrzeby kształcenia ustawicznego. 

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024