Nauka dla Społeczeństwa

28.11.2023
PL EN
25.05.2017 aktualizacja 25.05.2017

Imperial College i PAN powiedzą, jak ubiegać się o granty ERC

Jak skutecznie ubiegać się o prestiżowe granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), dowiedzą się pod koniec czerwca uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Imperial College London i PAN. Przez 10 lat granty ERC otrzymało jedynie 22 Polaków.

Granty ERC przeznaczone są dla wybitnych naukowców na różnych etapach kariery; finansują pionierskie i przełomowe badania prowadzone w dowolnym obszarze naukowym przez okres do 5 lat. Uznawane są za najbardziej prestiżowy program grantowy w Europie. Współczynnik sukcesu polskich naukowców jest w nim jednak bardzo niski: wśród niemal 7 tys. badaczy, których badania ERC sfinansowała w ciągu 10 lat działania programu, znalazło się jedynie 22 Polaków.

Organizatorzy czerwcowych warsztatów - Imperial College London oraz Polska Akademia Nauk - chcą udzielić dodatkowego wsparcia polskim naukowcom aplikującym o grant ERC. Podczas spotkania zaproszeni eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z przygotowaniem, realizacją i oceną wniosku. Wśród nich znajdą się zarówno beneficjenci grantów ERC z Imperial College London, jak i eksperci oceniający wnioski grantowe. O tym, czego we wnioskach grantowych poszukuje Europejska Rada ds. Badań Naukowych, opowie z kolei członek rady naukowej ERC prof. Andrzej Jajszczyk z Katedry Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Autorzy najlepiej ocenionych zgłoszeń na warsztaty też będą mieli możliwość przedyskutowania swoich pomysłów badawczych podczas dwugodzinnej sesji konsultacji indywidualnych z zaproszonymi ekspertami. Następnego dnia zainteresowani uczestnicy będą również mogli wziąć udział w intensywnej sesji treningowej "Wniosek ERC krok po kroku" zorganizowanej przez Biuro Doskonałości Naukowej PAN.

Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do naukowców z obszaru nauk ścisłych i nauk o życiu, którzy są zainteresowani składaniem wniosku ERC w konkursach Starting i Consolidator.

Spotkanie odbędzie się 28 czerwca 2017 r. w Pałacu Staszica przy ulicy Nowy Świat 72 w Warszawie. Warsztaty są bezpłatne, chęć uczestnictwa w nich należy jednak zgłosić poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://goo.gl/forms/Lvkb2gh2dadGQ13H3. Termin zgłoszeń upływa 19 czerwca 2017 o godzinie 11.00.

Pełny program spotkania jest dostępny na stronie Polskiej Akademii Nauk: https://instytucja.pan.pl/index.php/aktualnosci-doskonalosc-naukowa/4476-warsztaty-dla-naukowcow-aplikujacych-o-granty-erc

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023