Akademia Energii rusza po raz szósty

Polski przemysł energetyczny, sytuacja energetyki jądrowej, aktualne wyzwania prawne - to zagadnienia szóstej Akademii Energii. Szkolenia i warsztaty z wybitnymi ekspertami dla studentów i absolwentów ruszają już w marcu.

W ramach Akademii Energii spotykają się najzdolniejsi studenci i absolwenci z całej Polski, którzy nie ukończyli 27. roku życia. Reprezentują kierunki ekonomiczne, menadżerskie, prawnicze, a przede wszystkim uczelnie techniczne. Uczestnictwo w projekcie stanowi niepowtarzalną okazję do poznania osób o podobnej pasji i osobistego rozwoju. Jednocześnie pozwala na zdobycie wiedzy merytorycznej od najlepszych energetycznych ekspertów.

"Nieustanny rozwój sektora energetycznego stwarza zapotrzebowanie na wykwalifikowane osoby, mogące stanowić wsparcie dla wiodących graczy rynku energii. Potrzebę tę zaspokaja Akademia Energii, której uczestnicy mogą odbyć płatny staż w jednej z firm partnerskich. Program szkoleniowy obejmuje przede wszystkim bieżące problemy polskiej energetyki, tak, by jego absolwenci byli w jak największym stopniu przygotowani do konfrontowania się z nimi" - informuje w przesłanym PAP komunikacie Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Na szkoleniach poruszane są tematy bezpośrednio powiązane z polskim przemysłem energetycznym, m.in. bezpieczeństwo sieci przesyłowych, rynek gazu, szanse i zagrożenia dla rozwoju OZE, sytuacja energetyki jądrowej w Polsce, aktualne wyzwania prawne, a także wiele innych.

Jak informują organizatorzy projektu, stypendyści tworzą wyjątkową społeczność, która nieustannie się rozwija i tworzy unikalną sieć kontaktów. Składa się ona z osób o wszechstronnych kompetencjach. Relacje między stypendystami z różnych edycji projektu, jak też pomiędzy stypendystami i ekspertami przekładają się na różnorodne formy współpracy.

Szkolenia, zajęcia i debaty, wraz z uroczystym podsumowaniem odbywają się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://paga.org.pl/ae

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 14.11.2024. Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Pełczyńska-Nałęcz: kolejna „Ścieżka SMART” będzie oceniana dwa razy szybciej

  • Wizualizacja projektu. Fot. materiały prasowe

    Badacze Politechniki Wrocławskiej opracowali wynalazek do budowy cegieł na Księżycu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera