Francuskie stypendia czekają na polskich naukowców

Polscy naukowcy ze stopniem doktora lub profesora mogą już zgłaszać swoje kandydatury na miesięczne pobyty badawcze we Francji. Dofinansowanie jest przyznawane w ramach programu stypendialnego rządu francuskiego.

Program stypendialny rządu francuskiego finansuje i ułatwia zrealizowanie pobytu wybitnym polskim naukowcom do 45. roku życia ze stopniem naukowym doktora czy profesora, którzy planują przeprowadzić część badań we Francji. Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły już przyjmowanie wniosków o przyznanie stypendium.

W aktualnej edycji wnioski można przesyłać w ramach 24 dziedzin. W naukach ścisłych o stypendia mogą ubiegać się naukowcy zajmujący się m.in.: energią, fizyką jądrową, agronomią i bezpieczeństwem żywnościowym, astronomią i kosmologią, nanotechnologiami. W obszarze nauk o człowieku i społeczeństwie na dofinansowanie mogą liczyć badacze, których zainteresowania naukowe skupiają się wokół: migracji, bezpieczeństwa, religii, multimediów w nauczaniu języka francuskiego, tłumaczeń automatycznych, społeczeństwa cyfrowego.

Stypendium przyznawane w wysokości 1375 euro pozwala polskim naukowcom na sfinansowanie jednomiesięcznego pobytu badawczego we Francji, otrzymanie ubezpieczenia zdrowotnego oraz dofinansowania do zakwaterowania. Pobyt naukowy musi zostać zrealizowany między 15 lipca i 31 grudnia 2017 roku.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie: http://www.institutfrancais.pl/pl/bgf-pobyt-badawczy

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Fot. Katarzyna Suchańska (Uniwersytet Śląski)

    Marcelina Jureczko zwyciężczynią polskiej edycji FameLab 2024

  • Fot. materiały prasowe NAWA

    40 farmaceutów i lekarzy otrzyma finansowanie w ramach programu Walczak NAWA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera