Uczelnie i instytucje

UKSW i Uniwersytetu w Oksfordzie razem na rzecz cyberbezpieczeństwa

Działania służące rozwojowi nauk z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz utworzenie wiodącego ośrodka kompetencji i informacji w tej dziedzinie to główne cele współpracy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z Uniwersytetem w Oksfordzie.

Porozumienie o współpracy podpisano 5 września w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie. Umowę podpisali m.in.: Jonathan Knott - ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce; ks. prof. Stanisław Dziekoński - rektor UKSW i prof. Michael Goldsmith z University of Oxford.

Rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński podczas spotkania powiedział, że uczelnia podjęła już pierwsze kroki na rzecz rozwoju nauk z zakresu cyberbezpieczeństwa: ukończyła z powodzeniem projekt utworzenia Centrum Technologii Informacyjnych. Wyszła też z inicjatywą utworzenia Technopolish - projektu dającego szansę i możliwość rozwijania się polskiej myśli technicznej i informatycznej.

Ks. prof. Dziekoński wyraził również nadzieję, że solidne fundamenty wypracowane przez UKSW, a także doświadczenia brytyjskich partnerów umożliwią stworzenie samodzielnego, międzynarodowego ośrodka kształcenia ekspertów w obszarze nowoczesnych technologii, w szczególności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera