Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci przedłuża rekrutację do 10 lipca

Jeszcze do niedzieli 10 lipca można zgłaszać do programu stypendialnego Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci uczennice i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach naukowych i artystycznych. Umożliwia on m.in. bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci od ponad 30 lat pomaga w rozwoju zdolnej młodzieży z całej Polski. Organizuje obozy naukowe, warsztaty i wiele innych projektów. Ułatwia kontakt ze światowej sławy naukowcami, wybitnymi twórcami i najlepszymi w Polsce popularyzatorami nauki. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Każdego roku stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 18-20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Organizuje dla nich także wiele publicznych koncertów i kilka wystaw.

Znaczna część oferowanej podopiecznym pomocy ma formę indywidualnych stypendiów celowych, uzależnionych od potrzeb poszczególnych osób i ich własnych projektów. Są to na przykład granty na własne projekty badawcze i staże w najlepszych w Polsce laboratoriach.

Do programu Funduszu uczniowie mogą zgłaszać się sami. Mogą ich też zgłaszać nauczyciele, rodzice lub znajomi. Rekrutacja uzdolnionych nastolatków na kolejny rok szkolny prowadzona jest przez internet - formularz dla nowych kandydatów będzie działał dłużej - do niedzieli 10 lipca.

Informacje na ten temat można zaleźć na stronie: http://fundusz.org/.

PAP - Nauka w Polsce

pmw/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.04.2023.  Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak. PAP/Radek Pietruszka

    Ukraina/ Rektor Szkoły Głównej Handlowej doktorem honoris causa uczelni ekonomicznej w Kijowie

  • Prof. Andrzej Bochenek. Fot. arch. AHP

    Śląskie/ Prof. Andrzej Bochenek uhonorowany Wawrzynem Lekarskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera