Aleksandra Pędraszewska, studentka land economy na Uniwersytecie Cambridge, została laureatką brytyjskiego konkursu dla najlepszych studentów pierwszego stopnia Undergraduate of the Year w kategorii "Kobieta".
W ramach programu TARGETjobs Undergraduate of the Year Awards przyznane były w tym roku nagrody dla studentów z Wielkiej Brytanii w 12 kategoriach. Nagrodę w kategorii "Kobieta" sponsorowała firma Rolls Royce. Pędraszewska otrzymała możliwość odbycia 10-tygodniowego płatnego wakacyjnego stażu.
Nagroda przyznawana jest osobom studiującym w Wielkiej Brytanii, które wyróżniają się nie tylko pod względem doskonałości akademickiej, ale także świetnie wypadną w kwalifikacjach online, dobrze piszą i mają umiejętności interpersonalne.
Laureatka konkursu Aleksandra Pędraszewska jest Polką, maturę robiła w Warszawie, a studia na kierunku land economy rozpoczęła na Cambridge w 2013 r. Interesuje się ekonomią, prawem i naukami o środowisku. Gra też w drużynie siatkówki Uniwersytetu Cambrige.
Pędraszewska jest prezydentką Polskiego Stowarzyszenia Studenckiego na Uniwersytecie Cambridge. Stowarzyszenie zrzesza studentów polskiego pochodzenia oraz osoby związane z Cambridge i zainteresowane Polską. CamPolSoc organizuje regularnie wykłady, spotkania rekrutacyjne, uroczyste kolacje, obchody świąt narodowych, w tym Dnia Niepodległości, oraz imprezy integracyjne.
Studentka jest też inicjatorką projektu "NEXT STEP: Poland". To projekt skierowany do polskich studentów w Wielkiej Brytanii oraz przedstawicieli firm, instytucji naukowych i rządowych w Polsce. Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie możliwości rozwoju kariery i zdobywania doświadczenia zawodowego w Polsce.
Pędraszewska była też wśród organizatorów konferencji "Science. Polish Perspectives". To interdyscyplinarne spotkanie adresowane do naukowców, doktorantów i studentów z Polski, prowadzących swoje badania na uniwersytetach i w instytutach poza jej granicami.
Wyniki konkursu Undergraduate of the Year dostępne są na jego stronie: https://www.facebook.com/undergraduateoftheyear/
PAP - Nauka w Polsce
lt/ mrt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.