Polscy Wynalazcy zmierzą się w TVP

Wynalazki z każdej dziedziny, nad którymi prace zakończyły się w ciągu ostatnich 5 lat, mogą być zgłoszone do konkursu "Polski Wynalazek 2013", który rozstrzygnie się na antenie TVP. Zgłoszenia trwają do 25 lutego.

Jak poinformowano w komunikacie na stronie Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, konkurs na polski wynalazek organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z Telewizją Polską oraz Firmą Jake Vision sp. z o.o.

Jak zapowiadają organizatorzy, spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 8 najbardziej interesujących wynalazków, które zostaną zaprezentowane podczas widowiska finałowego zorganizowanego w formie gali.

Widowisko odbędzie się 18 marca około godziny 20 w studiu Telewizji Polskiej i będzie na żywo prezentowane na antenie. Wybrane wynalazki zostaną zaprezentowane przed kapitułą konkursu, w której skład wchodzić będzie czworo postaci świata nauki i biznesu. Członkowie kapituły przyznają w konkursie wyróżnienie dla wybranego projektu. Nagroda finansowa trafi natomiast do zwycięzcy wyłonionego w drodze głosowania SMS w czasie widowiska finałowego.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie lub mające pytania proszone są o kontakt na adres magdalena.nita@jake-vision.pl

Aby wziąć udział w konkursie konieczne jest przesłanie wypełnionej ankiety, zgody na wykorzystanie wizerunku, zdjęć zespołu badawczego i wynalazku, a także krótkiego, maksymalnie 1-minutowego materiału video o zespole i wynalazku.

Od 15.02.2013 informacje dostępne będą na stronie: http://www.wynalazek2013.tvp.pl

Szczegóły i komplet dokumentów dostępne są na stronie.

 

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Symulacja interferencji dwóch fal. Źródło: Wikipedia

    DeepQuadrature: szybsze, tańsze i bardziej precyzyjne pomiary optyczne

  • Gran Via, jedna z głównych ulic Madrytu. 28.04.2025 EPA/BORJA SANCHEZ-TRILLO

    Ekspert o przyczynie blackoutu na Płw. Iberyjskim: splot wielu czynników, a później efekt domina

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera