Konkurs Fun Lab przyjmuje zgłoszenia do 29 marca

Do 29 marca przedłużono termin składania prac w konkursie „Fun Lab, baw się z nami nauką” na najciekawsze filmiki dotyczące badań naukowych i pracy naukowców. nagrania nie muszą być profesjonalne, bardziej liczy się pomysł.

Organizatorami konkursu jest portal TV Laboratoria. Serwis PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

 

Uczestnicy muszą przedstawić film, na którym w nieszablonowy sposób poruszą zagadnienia naukowe. Filmiki powinny być nie krótsze niż 30 sekund, a nie dłuższe niż trzy minuty.

Nie muszą to być profesjonalnie wykonane nagrania. Film można zarejestrować zarówno profesjonalną kamerą, aparatem, jak i telefonem komórkowym. Liczy się przede wszystkim pomysł i inspiracja.

"Udowodnijcie nam, że nauka wcale nie musi być nudna, wyśpiewajcie ją, wytańczcie, zaszalejcie w pracowni i uruchomcie pokłady swojej wyobraźni. Zróbcie to samodzielnie lub w grupie!" – zachęcają organizatorzy.

Na zwycięzcę, wybranego przez jury Fun Lab, czeka wysokiej klasy tablet. Dodatkowo przyznana będzie również nagroda internautów, która wyniesie 1 tys. zł oraz wynosząca 500 zł nagroda dla internauty.

Organizatorzy wyjaśniają, że celem konkursu jest popularyzacja nauki oraz zachęcenie do aktywnej dyskusji poprzez prezentowanie swoich nagrań i ich komentowanie.

Konkurs jest skierowany do tych, dla których "nauka nie jest przykrym obowiązkiem, a przyjemnością, szczególnie do ludzi młodych, którzy poprzez naukę chcą rozwijać woje pasje" - informują organizatorzy. Zaznaczają, że w konkursie ważne jest też wspieranie samodzielności młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy, rozwijanie ich kreatywności oraz innowacyjnego podejścia do nauki.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 10 kwietnia 2013 r. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.laboratoriatv.net oraz www.laboratoria.net

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Loreal-Unesco/ Fot. Marcin Oliva Soto

    Sześć wybitnych polskich badaczek z nagrodą L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

  • 06.04.2024. Na zdjęciu Marek Safjan. PAP/Marcin Obara

    Prof. Marek Safjan doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera