Autorzy filmików o nauce mogą walczyć o nagrody

Rozpoczyna się konkurs na najciekawsze filmiki dotyczące badań naukowych i pracy naukowców. Uczestnicy konkursu „FUN LAB, baw się z nami nauką” czas na przesłanie swoich filmów mają do 30 listopada.

Organizatorami konkursu jest portal TV Laboratoria. Serwis PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Na zwycięzcę, wybranego przez jury Fun Lab, czeka wysokiej klasy tablet. Dodatkowo przyznana będzie również nagroda internautów, która wyniesie 1 tys. zł oraz wynosząca 500 zł nagroda dla internauty.

Zadaniem uczestników jest przedstawienie materiału filmowego, na którym poruszone zostaną zagadnienia naukowe ukazane w nieszablonowy sposób. Oceniana będzie zarówno kreatywność, jak i wartość merytoryczna nagrania. Filmiki powinny być nie krótsze niż 30 sekund, a nie dłuższe niż trzy minuty.

Organizatorzy wyjaśniają, że celem konkursu jest popularyzacja nauki oraz zachęcenie do aktywnej dyskusji poprzez prezentowanie swoich nagrań i ich komentowanie.

Konkurs jest skierowany do tych, dla których nauka nie jest przykrym obowiązkiem, a przyjemnością, szczególnie do ludzi młodych, którzy poprzez naukę chcą rozwijać woje pasje - informują organizatorzy. Zaznaczają, że w konkursie ważne jest też wspieranie samodzielności młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy, rozwijanie ich kreatywności oraz innowacyjnego podejścia do nauki.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.laboratoriatv.net  oraz http://www.laboratoria.net

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • dr Tomasz Włodarski z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Fot. archiwum własne.

    Ekspert: AlphaFold nie zabierze pracy biologom

  • Fot. Adobe Stock

    Skąd zanieczyszczenia powietrza? Sporo pyłu niesie dym z domów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera