39. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Leczenie ortopedyczne zapaleń kości i stawów to temat przewodni 39. Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, który rozpoczął się w czwartek w Rzeszowie. W konferencji bierze udział ok. 1,3 tys. specjalistów z Polski i zagranicy.

Jak poinformował PAP prof. Sławomir Snela - przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego zjazdu wśród uczestników i prelegentów są specjaliści m.in. z Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Ukrainy, Białorusi.

Podczas zjazdu będzie mowa głównie o leczeniu ortopedycznym zapaleń kości i stawów oraz o nowoczesnych technikach leczenia operacyjnego w ortopedii i traumatologii.

“Jednym z najczęstszych schorzeń w ortopedii jest zapalenie kości i stawów, których mimo ogromnego postępu w medycynie, nie udało się całkowicie wyeliminować. Zwalczanie zakażeń kości jest też jednym z najtrudniejszych do rozwiązania problemów w ortopedii” - zauważył Snela.

Jego zdaniem ortopedia jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin medycyny, związanych z chirurgią, gdzie dużą rolę odgrywa technologia. Chodzi zarówno o sposób operowania z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu i narzędzi, jak i protez, implantów wykonanych z coraz bardziej nowoczesnych materiałów.

Profesor podkreślił, że tego typu zjazdy są okazją do zaprezentowania obecnego stanu wiedzy oraz do wymiany doświadczeń między specjalistami.

Podczas tegorocznego zjazdu odbędzie sesja Europejskiej Federacji Towarzystw Ortopedycznych (EFORT FORUM), podczas której wystąpią zaproszeni eksperci, także z zagranicy. Będzie to dopiero drugie takie wydarzenie; pierwsza sesja odbyła się na poprzednim zjeździe w 2010 roku.

W ramach zjazdu, który potrwa do soboty, zaplanowano też warsztaty szkoleniowe.

PAP - Nauka w Polsce

api/ tot/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badania: ciężkie udary mózgu związane z trzema głównymi przyczynami, którym można zapobiec

  • Fot. materiały prasowe Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

    Wrocław/ Badania biochemiczki z UPWr nadzieją na przełom w leczeniu raka otrzewnej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera