CITTRU szkoli naukowców z kontaktów z mediami

Fot. CITTRU
Fot. CITTRU

Naukowcy, którzy chcą angażować się w działania związane z promocją nauki mogą wziąć udział w kolejnych warsztatach kontaktów z mediami, organizowanych na przełomie maja i czerwca przez CITTRU przy Uniwersytecie Jagiellońskim.

Naukowcy, którzy chcą angażować się w działania związane z promocją nauki mogą wziąć udział w kolejnych warsztatach kontaktów z mediami, organizowanych na przełomie maja i czerwca przez CITTRU przy Uniwersytecie Jagiellońskim.

W ramach warsztatów przewidziano 4 dni zajęć - każdego dnia poruszany będzie inny temat.

Pierwsze zajęcia odbędą się 29 maja. Tomasz Mueller opowie wtedy o tym, jak zainteresować dziennikarzy swoimi badaniami unikając przy tym pułapek. Z kolei 5 czerwca Jacek Mroczek opowie naukowcom, jak skutecznie zaprezentować siebie oraz swoje prace badawcze. Uczestnicy szkoleń będą mogli zobaczyć, jak pracuje się przed kamerą. Zapisy na oba te dwa dni szkoleń trwają do 24 maja.

Trzecia sesja odbędzie się 13 czerwca. Jej uczestnicy poznają wtedy strategie promowania nauki w internecie. "Szkolenie nie koncentruje się na technicznych zagadnieniach projektowania komunikacji internetowej, ale na kreowaniu strategii, doborze narzędzi, analizie możliwych metod promowania, ocenie skuteczności" - zapowiadają organizatorzy. Ostatnie spotkanie - 14 czerwca – poświęcone będzie materiałom poligraficznym. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować projekt oraz zamówienie ulotki, plakatu, folderu. Na te dwa dni szkoleń zapisy trwają dłużej - do 7 czerwca.

Szkolenia odbędą się w siedzibie krakowskiego CITTRU (Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu) ul. Czapskich 4. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie CITTRU, udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowe informacje na stronie www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/1325

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ula/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera