Instrumenty wspierające innowacyjność na konwencji New Connect w Gdańsku

<b>Zalety rynku NewConnect, gdzie uzyskać można m.in. finansowanie projektów, w których komercjalizowane są wyniki prac badawczych</b>, zaprezentowane zostaną 29 lipca w Gdańsku podczas 4. edycji NewConnect Convention. <br>

Celem konferencji jest przekazanie potencjalnym emitentom i inwestorom wiedzy z zakresu inwestycji w instrumenty notowane na nowych rynkach warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). W tym roku po raz pierwszy konferencja będzie poświęcona również rynkowi obligacji w ramach Catalyst Bond Congress.

Rynek New Connect to m.in. sposób pozyskiwania kapitału przez przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać innowacje i komercjalizować wyniki prac badawczych prowadzonych w polskich laboratoriach. Wymieniana wśród instrumentów wspierania innowacyjności platforma obrotu instrumentami udziałowymi pozwala małym i średnim przedsiębiorcom pozyskać kapitał na uproszczonych zasadach. Akcje są tu notowane w systemie alternatywnego obrotu prowadzonego poza reżimem regulowanego rynku giełdowego. Jak oceniają eksperci GPW, działający przez cztery lata rynek NewConnect i mający dwuletnią historię Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynek energii - rozwijają się bardzo dynamicznie.

Na NewConnect w drugim kwartale 2011 r. pojawiły się 42. spółki o łącznej wartości 38,4 mln euro - najwięcej wśród wszystkich platform alternatywnych w Europie. Dzięki dużej aktywności emitentów na rynku NewConnect GPW zdobyła pozycję lidera w Europie pod względem liczby debiutów zarówno w pierwszym jak i w drugim kwartale tego roku. Podobnie szybko rośnie rynek obligacji Catalyst. W niespełna dwa lata od uruchomienia notowanych jest na nim 185 serii instrumentów dłużnych wyemitowanych przez firmy i jednostki samorządu terytorialnego.

GPW przypomina, że NewConnect powstał z myślą o młodych firmach z dużym potencjałem wzrostu. Na rynku tym pojawiają się spółki w swojej początkowej fazie rozwoju. Rynek daje inwestorom możliwość współfinansowania innowacyjnych firm i ich projektów biznesowych, a następnie - partycypowania w wynikach ich szybkiego rozwoju.

Największa w roku impreza promująca rynki NewConnect i Catalyst ma charakter otwartej plenerowej konferencji, połączonej z częścią wystawienniczą i konferencyjną. Wiodącymi tematami będą: relacje inwestorskie, ład informacyjny, sprawdzalność prognoz finansowych, analiza finansowa spółek.

Głównym założeniem przyświecającym organizacji ogólnopolskiego spotkania osób ze środowiska rynku kapitałowego jest zapoznanie przedsiębiorców - potencjalnych emitentów - z możliwościami, jakie oferuje NewConnect oraz przekazanie wiedzy inwestorom z zakresu inwestycji w instrumenty notowane na nowych rynkach warszawskiej Giełdy. W corocznej konferencji licznie uczestniczą także autoryzowani doradcy, przedstawicielami domów maklerskich i reprezentanci świata mediów.

Po Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu jej organizacją zajął się Gdańsk. Konwencja została objęta patronatem honorowym prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Uroczystego otwarcia dokonają prezes zarządu GPW Ludwik Sobolewski oraz prezes Rady Giełdy prof. Leszek Pawłowicz dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej.

Poza bogatym programem prezentacji i paneli dyskusyjnych, podczas NewConnect Convention / Catalyst Bond Congress będzie można uczestniczyć w debiutach nowych emitentów na obydwu rynklach.

GPW podkreśla, że rejestracja na konferencję jest bezpłatna, co więcej organizator zapewnia bez opłat transport autokarowy do Gdańska z Bydgoszczy, Częstochowy, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Torunia, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ncconvention.pl

PAP - Nauka w Polsce

kol/ tot/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Piknik Naukowy pod hasłem "To będzie Kosmos!" - 10 maja w stolicy

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Katowice gospodarzem europejskiej debaty o przyszłości zdrowia publicznego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera