Bezpłatne warsztaty z zakresu komercjalizacji nauki

<strong>Trwają zapisy na III edycję warsztatów w ramach projektu &quot;Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych&quot;. </strong>Zajęcia będą dotyczyć budowania powiązań między nauką a biznesem i komercjalizacja wyników badań naukowych. Szkolenia, prowadzone przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy &quot;Nowe Media&quot;, odbędą się od 31 stycznia do 11 lutego w Guzowym Piecu koło Olsztyna.

Tematyka warsztatów obejmie m.in. komunikację nauki i biznesu czy poznanie podstawowych technik PR oraz marketingu dla nauki. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca aniołów biznesu, działanie rynku NewConnect, a także czym są fundusze venture capital oraz private equity. Przedstawione zostaną prawne i praktyczne aspekty transferu wiedzy i wiadomości na temat ochrony własności intelektualnej.

Uczestnicy dowiedzą się również, jak zarządzać badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi oraz jak poznawać potrzeby przedsiębiorców i jak z nimi współpracować.

Dobre praktyki z zakresu komercjalizacji badań naukowych będą odbywać się w trzech grupach: dla osób związanych z biotechnologią, z energią odnawialną i technologiami ekologicznymi oraz z ICT (technologiami internetowymi i telefonicznymi).

Miejscem Warsztatów będzie Osada Warmińska NATURAL & SPA w miejscowości Guzowy Piec koło Olsztyna. Uczestnicy warsztatów mają zapewnione bezpłatne noclegi i wyżywienie, bezpłatny całodzienny serwis kawowy, zwrot kosztów dojazdu na warsztaty, materiały piśmiennicze oraz materiały promocyjne.

Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie i pozytywnie przejdzie test wiedzy, otrzyma stosowne zaświadczenie o uzyskaniu nowej lub uzupełnieniu dotychczasowej wiedzy w zakresie zarządzania badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszystkie niezbędne informacje na temat rekrutacji można znaleźć tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera