<strong>Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi prowadzi bezpłatne usługi doradcze dla przedsiębiorstw o charakterze proinnowacyjnym</strong>, zgodnie z Programem Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka, Działanie 5.2.
W ramach usług bezpłatnych, FRP może przeprowadzić diagnozę przedsiębiorstwa: analizę SWOT, analizę branży, czynniki sukcesu, zidentyfikować kluczowe technologie i ocenić możliwość zastosowania nowych technologii.
Bezpłatne jest też doradztwo związane z transferem technologii, czyli przygotowanie oferty lub zapytania o technologię, wprowadzenie do baz technologii, wyszukiwanie ofert z baz technologicznych, ułatwienie kontaktu między dostawcą i odbiorcą technologii, pomoc podczas negocjacji i zawierania umowy transferu technologii.
"Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mają możliwość dofinansowania ochrony przedmiotów własności przemysłowej - wynalazków, wzorów użytkowych oraz wzorów przemysłowych, szczególnie poza granicami kraju - poprzez Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, Poddziałanie 5.4.1" - tłumaczy dr Sikorska.
Refundowanych jest część wydatków związanych z przygotowaniem zgłoszenia patentowego i prowadzeniem postępowań w celu uzyskania praw własności przemysłowej i ochrony tej własności.
"Przedsiębiorców zainteresowanych tym zagadnieniem zapraszamy do udziału w bezpłatnych seminariach naszego projektu FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - popularyzacja wiedzy o ochronie własności intelektualnej wśród przedsiębiorców (www.frp.lodz.pl/wlasnosc-przemyslowa) - dodaje dr Sikorska. - Nasza Fundacja oferuje także odpłatne doradztwo dotyczące opracowania wniosku o dofinansowanie projektu. Jak również odpłatne napisanie biznesplanu, innych dokumentów wymaganych w konkursie, doradztwo dotyczące zarządzania projektem m.in. rozliczania, promocji, dokumentacji i archiwizacji".
PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak
agt/ kap/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.