<strong>"Znajomi-Nieznajomi" to nowatorski kurs e-learningowy, skierowany do gimnazjalistów.</strong> Uczniowie poznają dzięki niemu zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie. Kurs zostanie zaprezentowany 22 maja podczas konferencji "Internet i nie tylko - Bezpieczeństwo dzieci w mediach elektronicznych".
Gimnazjaliści podczas kursu "Znajomi - Nieznajomi", wcielają się w rolę administratora portalu społecznościowego i rozwiązują problemy jego użytkowników. Pomaga im w tym szef (w tej roli aktor Tomasz Sobczak), z którym komunikują się za pośrednictwem video- komunikatora. W rolę użytkowników serwisu wcieliły się dzieci z jednego z krakowskich teatrów dziecięcych.
Nowa propozycja edukacyjna kampanii "Dziecko w Sieci" jest odpowiedzią na coraz większą popularność społeczności internetowych i związane z tym zagrożenia dla dzieci i młodzieży.
Jak wyjaśnia Marcin Sołodki z programu Akademia Bezpiecznego Internetu Fundacji Dzieci Niczyje, e-learning jest niezwykle atrakcyjną i skuteczną formą edukacji najmłodszych, dlatego z powodzeniem wykorzystujemy ją w kampanii "Dziecko w Sieci". W nowym kursie dla gimnazjalistów, dzięki wykorzystaniu popularnego obecnie środowiska portali społecznościowych, uczniowie mają możliwość nie tylko poznawania problemów związanych z Internetem, ale także poszukiwania metod ich rozwiązania.
Kurs "Znajomi-Nieznajomi" jest już kolejną propozycją edukacyjną dla młodych internautów przygotowaną przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Na platformie e-learning kampanii udostępniono do tej pory dwa kursy dla uczniów szkół podstawowych oparte na fabule serwisu Sieciaki.pl. Skorzystało z nich dotychczas ponad 50 tysięcy dzieci.
Platforma jest dostępna pod adresem: www.elearning.dzieckowsieci.pl.
Prezentacja najnowszego kursu dla gimnazjalistów nastąpi podczas konferencji "Internet i nie tylko - Bezpieczeństwo dzieci w mediach elektronicznych". Spotkanie odbędzie się w piątek, 22 maja o godzinie 11.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Gałczyńskiego.
PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.