
<strong>190 mln kosztować będzie budowa Collegium Chemicum Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.</strong> W środę na Kampusie Morasko wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Nowy wydział będzie miał powierzchnię 26 tys. metrów kwadratowych i kubaturę ok. 140 metrów sześciennych. Roboty zostały rozpoczęte w październiku 2008 roku, ich zakończenie planuje się na wrzesień 2011 roku.
Obecny obiekt Collegium Chemicum jest stary i mimo remontów, nie spełnia wymaganych standardów. Szczycimy się, że posiadamy laboratorium unikatowej aparatury naukowej. Po przeniesieniu jej tutaj będziemy chcieli rozwinąć to laboratorium. To będzie centralna część tego budynku, wokół której toczyć się będzie praca naukowa i dydaktyka" - powiedział PAP dziekan Wydziału Chemii, prof. Andrzej Molski.
Jak powiedział w trakcie uroczystości prof. Bronisław Marciniak, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, nowe warunki lokalowe mają decydujący wpływ na rozwój uniwersyteckich wydziałów.
Dobrym przykładem jest Wydział Biologii, który przeniósł się na Kampus Morasko kilka lat temu. W tej chwili, w nowych warunkach, znacznie zwiększył swoją działalność naukową. To jest w tej chwili najbardziej produktywny wydział naszego uniwersytetu" - powiedział.
Budowa Collegium Chemicum realizowana jest ze środków budżetowych oraz własnych środków uczelni. RPO
PAP - Nauka w Polsce
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.