Kolejna edycja święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week - obędzie się w Gdyni i potrwa od środy do piątku (24-26.10). W programie m.in. Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców.
W programie - Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców, otwarte warsztaty i pokazy naukowe dla szkół w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady z udziałem przedstawicieli biznesu i instytucji rządowych w ramach VII Kongresu E(x)plory - poinformował organizator.
Gdynia E(x)plory Week jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 7 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Jak co roku, podczas finału Konkursu Naukowego E(x)plory zaprezentowanych zostanie 35 (wybranych spośród 160) najlepszych projektów badawczych z całej Polski. Nagrody przyznawać będzie jury złożone z uznanych ekspertów i autorytetów naukowych.
Na zwycięzców czekają stypendia naukowe w wysokości 10 tys., 7 tys. i 5 tys. złotych oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w Phoenix, Expo-Sciences International w Abu Dhabi oraz Infomatrix w Rumunii.
Podczas Gdynia E(x)plory Week odbędą się również bezpłatne wydarzenia Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory. W ramach festiwalu będzie można odwiedzić stoiska naukowe, wziąć udział w warsztatach, wykładach i dyskusjach naukowych. Wydarzenia skierowane są do wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii, w tym młodzieży szkolnej, nauczycieli i rodzin z dziećmi. Jednym z gości specjalnych Festiwalu będzie twórca kanału edukacyjnego na Youtube "Uwaga! Naukowy Bełkot" – Dawid Myśliwiec.
Stałym punktem Gdynia E(x)plory Week jest również Kongres E(x)plory, którego w tym roku tematem przewodnim będzie "Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?". W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biznesu, instytucji rządowych, jak również startupowcy, naukowcy i inwestorzy.
Uczestnicy VII Kongresu E(x)plory przyjrzą się bliżej zagadnieniu mentoringu oraz aktualnie bardzo popularnym i prężnie działającym programom mentoringowym. Poruszone zostaną między innymi takie pytania, jak: czym jest mentoring, komu jest potrzebny i kiedy powinniśmy pomyśleć o wsparciu mentorskim. Zaprezentowane zostaną także projekty laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory rozwijane w ramach Programu Mentorskiego E(x)plory prowadzonego wspólnie przez PWC Polska oraz Fundację StartupHub Poland.
Kongres odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w środę i czwartek (24 i 25 października). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana będzie wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program VII Kongresu E(x)plory dostępny jest na stronie: www.explory.pl
zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.