Najlepsze prace naukowe nagrodzone przez Urząd Patentowy

<strong>W konkursie, którego tematem jest, jak co roku, własność przemysłowa, nagrodzono 19 prac naukowych, w tym 2 rozprawy habilitacyjne oraz 3 prace doktorskie, 13 prac magisterskich i jedną studencką</strong>. W konkursie na plakat wygrało 17 projektów wykonanych przez studentów akademii sztuk pięknych, uczniów średnich szkół plastycznych oraz osoby startujące w kategorii otwartej.

W kategorii prac naukowych nagrodzono rozprawy habilitacyjne dr hab. Marcina Trzebiatowskiego (KUL) "Obowiązek używania znaku towarowego. Studium prawa polskiego na tle prawno-porównawczym i dr hab. Marka Szydło (UWr) "Swobody rynku wewnętrznego a reguły konkurencji. Między konwergencją a dywergencją".

Laureaci prac doktorskich to dr Joanna Kulesza (UŁ) "Zarządzanie Internetem a jurysdykcja państw. Uzasadnienie potrzeby międzynarodowej regulacji prawnej cyberprzestrzeni", dr Justyna Mordwiłko-Osajda (UW) "Pojęcie i zakres ochrony znaku towarowego" i dr Roma Zaborowska (UG) "Znaczenie kapitału intelektualnego w działalności i sprawozdawczości przedsiębiorstw"

W kategorii prac magisterskich nagrodzono m.in. prace Julii Babińskiej (UW) "Identyczność i podobieństwo oznaczeń w prawie wspólnotowych znaków towarowych", Moniki Henzler-Doczyk (UAM) "Ochrona zagranicznych nazw handlowych w prawie polskim", Adama Karbowskiego (SGH) "Analiza bodźców do tworzenia innowacji oraz uzyskiwania patentów", Karoliny Śleziak (UAM) "Kolizja wspólnotowego znaku towarowego z wcześniejszym krajowym znakiem towarowym".

W konkursie na plakat w kategorii studenckiej główne nagrody otrzymali: Paulina Piorun (ASP Kraków), Tomasz Sochacki (ASP Gdańsk), Anna Nowak (Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie), Franciszek Ryczer (Politechnika Warszawska - Architektura i Urbanistyka).

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: hałas szkodzi zdrowiu, dlatego konieczna jest zmiana norm hałasu w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: zespół stresu pourazowego związany z wyższym poziomem insuliny we krwi

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera