Uczelnie i instytucje

Psychologia, sztuczna inteligencja, studia lekarskie – najpopularniejsze kierunki wrocławskich uczelni

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Psychologia i koreanistyka na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia lekarskie i sztuczna inteligencja na Politechnice Wrocławskiej – to najczęściej wybierane kierunku na największych uczelniach Dolnego Śląska.

Wrocławskie uczelnie poinformowały o zakończeniu rejestracji kandydatów na studia stacjonarne.

Na Uniwersytecie Wrocławskim studia chce rozpocząć w nowym roku akademickim 16 tys. kandydatów. Największą popularnością, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszy się psychologia, gdzie o jeden indeks starają się 22 osoby. Trudno będzie również dostać się na koreanistykę, gdzie o jedno miejsce stara się 13 absolwentów szkół średnich. Oblegane są również logopedia (11 osób na jedno miejsce) oraz prawo, gdzie o jeden indeks stara się 9 osób.

Politechnika Wrocławska w tym roku przygotowała dla studentów prawie 6,3 tys. miejsc na 61 kierunkach. Chęć studiowania na największej uczelni technicznej w regionie zgłosiło prawie 19 tys. osób. Najbardziej oblegany jest kierunek lekarski, gdzie o jedno miejsce stara się 20 osób. O jeden indeks na studia z zakresu sztucznej inteligencji ubiega się 10 osób. Oblegane są również: cyberbezpieczeństwo (8 osób na miejsce), automatyka i robotyka (8 osób na miejsce), matematyka i analiza danych (6 osób na miejsce).

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu najpopularniejszym kierunkiem jest lekarsko-dentystyczny (32 osoby na jedno miejsce); na kierunku lekarskim o jeden indeks ubiega się 13 osób. Dużym zainteresowaniem cieszy się też oferta studiów lekarskich w filii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w Wałbrzychu, gdzie o jedno miejsce stara się 37 osób.

Popularne okazały się też nowe kierunki na tej uczelni: biologia medyczna (7 osób na jedno miejsce) oraz elektroradiologia (5 osób na jedno miejsce).(PAP)

pdo/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera