
27 maja Politechnika Gdańska rozpocznie rekrutację na nowy rok akademicki. W ofercie studiów I stopnia jest 45 kierunków, w tym dwa nowe - podało biuro prasowe uczelni. Nabór na studia drugiego stopnia ruszy w czerwcu.
W przesłanym w środę komunikacie poinformowano, że kandydaci będą mogli wybierać spośród studiów stacjonarnych i niestacjonarnych prowadzonych na ośmiu wydziałach uczelni.
Nowością są dwa kierunki interdyscyplinarne, uruchomione w odpowiedzi na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy: technologie kosmetyczne - kierunek łączący chemię, biologię i inżynierię z innowacjami w przemyśle kosmetycznym oraz Engineering Management – międzynarodowa odsłona znanego już kierunku zarządzanie inżynierskie.
Przedstawiciele gdańskiej uczelni technicznej przekazali, że rekrutacja na studia I stopnia została podzielona na dwa etapy. Pierwszy potrwa od 27 maja do 13 lipca.
"W tym czasie kandydaci rejestrują się w systemie eRekrutacja, wybierają kierunki i dołączają skany dokumentów, a także wprowadzają wyniki egzaminów maturalnych do systemu i dokonują opłaty rekrutacyjnej. Listy rankingowe zostaną opublikowane 16 lipca o godz. 16" - podano w komunikacie.
Drugi etap rekrutacji potrwa od 17 do 23 lipca. To czas na dostarczenie dokumentów przez osoby zakwalifikowane. Lista przyjętych na studia zostanie opublikowana 25 lipca.
Wyjątkowe zasady obowiązują kandydatów na kierunek architektura, których czeka sprawdzian predyspozycji do zawodu. Odbędzie się on 17 czerwca.
Biuro prasowe PG poinformowało, że rekrutacja na 27 kierunków studiów II stopnia (stacjonarnych i niestacjonarnych) rozpocznie się 24 czerwca. W ofercie pojawił się hybrydowy kierunek inżynieria energii odnawialnej, który łączy zaawansowane technologie cyfrowe z inżynierią energetyki wiatrowej.
Politechnika Gdańska jest najstarszą uczelnią wyższą na Pomorzu. Należy do wiodących ośrodków naukowo-badawczych w kraju.(PAP)
Nauka w Polsce
anm/ bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.