Uczelnie i instytucje

Trzy nowe kierunki na Politechnice Wrocławskiej; trwa zimowy nabór

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Trwa zimowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Na kandydatów czekają 63 kierunki studiów, w tym trzy nowości - odnawialne źródła energii, neutralność klimatyczna oraz lotnictwo i kosmonautyka. Nabór trwa do 9 lutego, wcześniej uczelnia zorganizuje spotkanie online dla chętnych.

Trwa zimowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Chętni mogą wybierać spośród 63 kierunków studiów drugiego stopnia, z czego na szesnastu zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

"Dla kandydatów i kandydatek mamy w tym roku także trzy nowości. Są to: odnawialne źródła energii oraz lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym, a także neutralność klimatyczna na Wydziale Inżynierii Środowiska" - przekazał Michał Ciepielski z zespołu prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Studiowanie odnawialnych źródeł energii daje szerokie perspektywy na rynku pracy. Absolwenci tego kierunku mogą szukać zatrudnienia nie tylko w przemyśle, lecz także w firmach instalatorskich czy remontowych. W zdobywaniu doświadczenia pomogą wyjazdy naukowe, m.in. do takich instytucji jak CERN, ITER czy ESA.

Studenci, którzy wybiorą lotnictwo i kosmonautykę będą mogli uzyskać wiedzę z zakresu matematyki, mechatroniki, mechaniki analitycznej i mechaniki nieba. Nie zabraknie też zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją. Na absolwentów czeka praca w biurach konstrukcyjnych czy instytucjach badawczych - zarówno lotniczych, jak i kosmonautycznych.

Neutralność klimatyczna to kierunek, dzięki któremu będzie można zostać specjalistą w szerokim zakresie. Podczas studiów będzie poruszana tematyka związana z odnawialnymi źródłami energii, magazynowaniem energii, ekologicznym transportem czy łagodzeniem zmian klimatycznych. To sprawia, że absolwenci będą mogli znaleźć pracę we wszystkich sektorach gospodarki, a także w sektorze publicznym.

Zimowa rekrutacja zakończy się 9 lutego. W wyborze kierunku pomogą przedstawiciele uczelni.

"O tym, czego uczymy na naszych kierunkach i specjalnościach, jakie są perspektywy pracy dla absolwentów oraz szczegółach naboru tradycyjnie opowiemy podczas spotkań online, które planujemy na 30 i 31 stycznia. Wszystkie będą transmitowane na profilu Politechniki Wrocławskiej na YouTube. Będzie też okazja do zadawania pytań w kwestiach związanych z nauką na PWr" - przekazał Michał Ciepielski.

W ramach zimowego naboru na Politechnice Wrocławskiej przygotowano 3 252 miejsca na studiach stacjonarnych i 375 na studiach niestacjonarnych.(PAP)

Nauka w Polsce, Michał Torz

mt/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Minister nauki D. Wieczorek z uczestnikami konkursu StRuNa 2024. Fot. mat. pars.

    Studenckie koła naukowe nagrodzone w 14. edycji konkursu StRuNa

  • 21.11.2024. Rektor Magdalena Stryja (C), przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Magdalena Antoniak (L) i zastępca przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Artur Rybacki (P) podczas konferencji prasowej na terenie Uczelni Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" w Warszawie, 21 bm. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z protestem części studentów byłego Collegium Humanum, którzy nie otrzymali dyplomów ukończenia studiów. PAP/Rafał Guz

    Rektor Uczelni Varsovia, która powstała po Collegium Humanum: uczelnia działa prawidłowo, przechodzi naprawę

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera