Poznań/ Rusza rekrutacja studentów do programu PoMost

Fot. Przemysław Stanula
Fot. Przemysław Stanula

Rusza rekrutacja studentów do programu PoMost – poinformował w środę Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Program umożliwia osobom studiującym na jednej z poznańskich uczelni realizację wybranego przedmiotu na innej, partnerskiej uczelni z Poznania.

W programie PoMost mogą wziąć udział osoby studiujące na uczelniach partnerskich, które ukończyły I rok studiów na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich, albo pierwszy semestr na studiach drugiego stopnia. W ramach programu studenci mogą realizować wybrany przedmiot - z wyjątkiem wychowania fizycznego i języków obcych - poza macierzystą uczelnią, w oparciu o istniejące programy studiów w wybranej przez siebie szkole wyższej.

„Jest to pierwszy tego typu projekt w skali kraju, który umożliwia osobom studiującym na jednej z poznańskich uczelni realizację wybranego przedmiotu na innej, partnerskiej uczelni z Poznania. Celem inicjatywy jest zwiększenie możliwości rozwoju studentów oraz wzmocnienie współpracy i integracji poznańskich uczelni” – podkreśliła Agnieszka Książkiewicz z biura prasowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Porozumienie w sprawie programu PoMost podpisały w październiku 2023 roku władze poznańskich uczelni publicznych: Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. (PAP)

Nauka w Polsce, Anna Jowsa

ajw/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

  • Źródło: PAP

    Na Politechnice Warszawskiej powstaje studencki bolid z całkowicie nową konstrukcją

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera