Fot. arch. Kielce, 09.09.2022. 8. Finał European Rover Challenge 2022 na terenie Politechniki Świętokrzyskiej . PAP/Piotr Polak

European Rover Challenge 2023 z największą reprezentacją międzynarodową w historii zawodów

88 drużyn z 22 krajów zgłosiło się do tegorocznej edycji European Rover Challenge, które odbędą się na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, w dniach 15-17 września. " To największa reprezentacja międzynarodowa w historii zawodów" - podkreślają organizatorzy.

  • 8. Finał European Rover Challenge 2022 na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Fot, PAP/Piotr Polak 09.09.2022.
    Technologia

    Kielce/ 30 zespołów rozpoczęło rywalizację w zawodach łazików marsjańskich ERC

    30 zespołów z 10 krajów rozpoczęło w piątek w Kielcach rywalizację w zawodach łazików marsjańskich ERC. Ósma edycja największej w Europie imprezy robotyczno-kosmicznej rozgrywana jest na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej.

  • Fot. PAP/Piotr Polak 11.09.2021
    Technologia

    Kielce/ Od piątku zawody łazików marsjańskich ERC

    30 najlepszych drużyn z 10 krajów będzie walczyć od piątku w Kielcach w zawodach robotów marsjańskich - European Rover Challenge (ERC). Wydarzeniu będą towarzyszyć spotkania z ekspertami od technologii kosmicznych oraz możliwość samodzielnego przejechania łazikiem po przygotowanym torze.

  • Kielce, 13.09.2019. V edycja Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich ERC na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. (pp/awol) PAP/Piotr Polak
    Wydarzenia

    Inspiracje kosmosem na zawodach łazików marsjańskich

    Zawody łazików: na torze urozmaiconym czynnymi wulkanami, połączone z pokazami naukowo-technologicznymi i prelekcjami przedstawicieli światowych agencji kosmicznych - odbędą się od 10 do 12 września online i na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.

  • Fot. Fotolia
    Technologia

    Łazik marsjański zespołu AGH najlepszy na zawodach w Indiach, zespół z UW - drugi

    Zespół AGH Space Systems zajął pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich Indian Rover Challenge – poinformowała we wtorek rzecznik prasowa uczelni Anna Żmuda-Muszyńska. Jako drugi uplasował się zespół UW, University of Warsaw Rover Team.

  • źródło: http://roverchallenge.eu
    Wydarzenia

    Zespół z Politechniki Świętokrzyskiej zwyciężył w European Rover Challenge 2019

    W piątej edycji European Rover Challenge 2019 zwyciężył po raz drugi z rzędu zespół Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej.

  • Kielce, 20.08.2019. Pierwszy przejazd Marsobusu, 20 bm. w Kielcach. Pasażerami byli uczestnicy konferencji prasowej inaugurującej rozpoczęcie trasy kosmicznego pojazdu  promującego Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich.  PAP/Piotr Polak
    Technologia

    Marsobus na ulicach Kielc promuje zawody łazików

    Edukacyjny autobus, przybliżający misję na Marsa i cechy tej planety, wyjechał we wtorek na ulice Kielc. Marsobus promuje 5. edycję Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich (European Rover Challenge), które odbędą się w dniach 13-15 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej.

  • PAP/Michał Walczak; 05.09.2015
    Technologia

    Podpisano umowę ws. organizacji 5. edycji European Rover Challenge

    Umowę o współorganizacji 5. edycji Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich (European Rover Challenge) oraz towarzyszącej wydarzeniu konferencji mentoringowo-biznesowej, podpisali w środę w Kielcach przedstawiciele zarządu województwa świętokrzyskiego i Europejskiej Fundacji Kosmicznej.

  • Technologia

    Osiem polskich zespołów wystartuje w zawodach łazików marsjańskich w USA

    36 drużyn z 10 krajów świata weźmie udział w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbędą się między 30 maja a 1 czerwca na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych. Polskę będzie reprezentowało aż osiem zespołów.

  • Źródło: PAP
    Ziemia

    Plenerowe marsjańskie pole w Starachowicach pod Kielcami

    Na potrzeby zawodów European Rover Challenge na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zostało przygotowane plenerowe pole marsjańskie. Specjalna ziemia ma rdzawy kolor i podobną zawartość hematytu, jak na Marsie.

Najpopularniejsze

  • Fot. Wikipedia/ domena publiczna

    O czym pisali do siebie Maria Skłodowska-Curie i Albert Einstein? Wychodzi książka ze zbiorem ich listów

  • Naukowcy z PAN zabiegają o przygotowanie polsko-ukraińskiego podręcznika do historii

  • Najstarsze, największe, najważniejsze - znamy zwycięzców „Archeologicznych Sensacji 2024"

  • Naukowcy opracowali nową koncepcję projektowania półprzewodników organicznych

  • Wrocław/ Jony srebra wprowadzone do biomateriałów w stomatologii zmniejszają ryzyko infekcji

  • Fot. Adobe Stock

    Dokarmianie wiewiórek zmieniło budowę ich czaszek

  • USA/ Rakieta Starship rozpadła się podczas siódmego lotu testowego

  • Pamięć jak sito: fałszywe wspomnienia nie tak łatwo wszczepić

  • Białko MCJ kluczowe dla spalania tłuszczu

  • Indie/ Pierwszy test dokowania dwóch satelitów zakończony sukcesem

Fot. Adobe Stock

Astronom: najbliższe tygodnie to dobry czas na obserwacje jasnych planet

W najbliższych tygodniach, przy dobrej pogodzie, na nocnym niebie można obserwować: Marsa, Jowisza, Wenus i Saturna, zaś Urana i Neptuna - z pomocą np. lunety. Pod koniec lutego dołączy do nich Merkury. Dla amatorów obserwacji to dobry moment na spojrzenie w niebo - powiedział PAP astronom Jerzy Rafalski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera