Fot. Fotolia

Rusza Wiki Science Competition - konkurs dla pasjonatów fotografii i nauki

Wiki Science Competition to i międzynarodowy konkurs na zdjęcia dokumentujące świat nauki. Polska edycja rozpocznie się 4 listopada i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Wszystkie fotografie zgłoszone do konkursu trafią do zbiorów Wikipedii, a najlepsze zostaną nagrodzone.

  • Fot. Fotolia
    Życie

    Startuje trzecia edycja konkursu fotograficznego „Owad w Obiektywie”

    W Łodzi ruszyła trzecia edycja konkursu fotograficznego „Owad w Obiektywie”, mającego zachęcać młodych ludzi do spędzania wolnego czasu na podpatrywaniu przyrody i obserwacji owadów. Prace nadsyłać można do 2 listopada, a rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na grudzień.

  • Fot. Fotolia

    Konkurs fotografii naukowej Wiki

    Fotografowie nauki i naukowcy, którzy efekty, przebieg lub okoliczności swojej pracy przedstawiają na zdjęciach, mogą podzielić się swoją twórczością i do końca listopada zgłosić się do konkursu Wiki Science Competition.

  • Fotokonkurs: matematyka w obiektywie

    Wartość przysłony to f/1,4, a czas naświetlania t=1/300 s. Jaki mógłby być kąt nachylenia obiektywu i moment wykonania zdjęcia? - takie pytania zadawać sobie mogą uczestnicy konkursu „Matematyka w obiektywie”. Wielbiciele matematyki i fotografii swoje zdjęcia związane z matematyką przesyłać mogą do 15 października.

  • Zimowy konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

    Zima - przynajmniej ta astronomiczna - już się skończyła. Zakończył się także nasz zimowy konkurs fotograficzny. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Było ich w sumie 108, a wybór najlepszej okazał się naprawdę trudny.

  • Nagrody

    Na facebooku rusza nasz zimowy konkurs fotograficzny

    Szeroko pojęta zimowa przyroda - to temat kolejnej odsłony naszego facebookowego konkursu fotograficznego. Rozpoczynamy siódmą edycję zabawy, która za każdym razem cieszy się coraz większym powodzeniem odbiorców Nauki w Polsce. Tym razem na Wasze zdjęcia czekamy do 20 marca. Nagrodą dla zwycięzcy będzie nowoczesny tablet.

  • Fot. Fotolia

    Konkurs fotograficzny - rusza nowa edycja!

    Rozpoczęła się kolejna, szósta już, edycja facebookowego konkursu fotograficznego Nauki w Polsce. Tym razem tematem przewodnim jest szerokopojęta „Jesień”. Na zdjęcia czekamy do 14 grudnia 2012 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest nowoczesny tablet.

  • Konkurs fotograficzny - czas na wyniki!

    Zakończyliśmy kolejną edycję facebookowego konkursu fotograficznego serwisu Nauka w Polsce. Ta odsłona, zatytułowana „W cieniu drzewa”, była rekordowa pod względem ilości nadesłanych zdjęć.

    Po przejrzeniu dziesiątek prac, jury redakcyjne zdecydowało, że nagrodę główną - tablet GOCLEVER Tab A971 - zdobywa Mariola Buta za fotografię rozłożystego drzewa nad brzegiem morza.

  • Nowy konkurs fotograficzny dla naszych fanów

    Wraz z początkiem wakacji rusza kolejna, piąta już, odsłona facebookowego konkursu fotograficznego Nauki w Polsce. Tym razem jego temat brzmi: „W cieniu drzewa”. Na przesyłanie zdjęć tych cudów natury i walkę o nowoczesny tablet, który tym razem jest nagrodą dla zwycięzcy, mają Państwo czas do 15 sierpnia.

  • Światło popielate. Fot. Dariusz Bobak

    Konkurs AstroCamera 2012 rozstrzygnięty

    Najlepsze zdjęcia astrofotograficzne - obiektów głębokiego nieba, Układu Słonecznego oraz "astrokrajobrazów" - wyłoniono w finale konkursu AstroCamera 2012. Organizatorem było gdańskie Centrum Hewelianum.

Najpopularniejsze

  • Deska Galtona ilustruje sposób powstawania w naturze rozkładu normalnego pod wpływem drobnych losowych odchyleń fot: Matemateca (IME/USP) via Wikipedia

    Kwestia smaku w matematyce. Co wyróżnia piękne dowody i twierdzenia?

  • Polacy opisali nowy typ reakcji chemicznej przy tworzeniu cegiełek DNA

  • Prof. Tomasz Dietl nowym przewodniczącym Rady NCN

  • Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

  • Radioaktywny pluton się nie ukryje. Naukowcy znajdują go nawet na lodowcach

  • Adobe Stock

    Powstał nowatorski plastik dla druku 3D

  • Peru/ Pływające myszy i ryby "o dziwacznych głowach" wśród 27 nowych gatunków odkrytych w Amazonii

  • Komórki macierzyste mogą uratować koralowce

  • Chemikalia w tworzywach sztucznych mogą mieć związek z setkami tysięcy zgonów na całym świecie

  • Obecne starsze pokolenie jest znacznie zdrowsze od poprzednich

Fot. Adobe Stock

Prof. Jankowski: nadużywanie alkoholu może prowadzić do zaburzeń pracy serca i zatrzymania krążenia

Jedna lub dwie lampki wina w święta lub w sylwestra nie zaszkodzą, ale nadużywanie alkoholu, szczególnie mocnego, może doprowadzić do groźnych zaburzeń pracy serca, a nawet do nagłego zatrzymania krążenia - ostrzega w rozmowie z PAP kardiolog z Warszawy prof. Piotr Jankowski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera