Fot. Adobe Stock

Szwecja/ Władze zaleciły ograniczenie dzieciom korzystania z urządzeń z ekranami

Władze zdrowotne Szwecji wydały w poniedziałek zalecenia ograniczające korzystanie przez dzieci w różnym wieku z urządzeń z ekranami. Rekomendacje powstały na zlecenie rządu.

  • Źródło: Fotolia
    Człowiek

    Badaczka e-uzależnień: Obniżanie wieku korzystania z urządzeń mobilnych przez najmłodsze dzieci może niepokoić

    Już co drugie dziecko w wieku od 0 do 6 lat używa urządzeń mobilnych. Średnio korzystanie z telefonu czy smartfona rozpoczynają dwulatki. „Wiek inicjacji z roku na rok się obniża. To jest trend niepokojący” - przyznaje dr Magdalena Rowicka, psycholog, autorka badań „Brzdąc w sieci!”.

  • Fot. Fotolia
    Świat

    WHO zaleca: ekrany urządzeń elektronicznych - nie dla dzieci

    Dzieci do 2. roku życia w ogóle nie powinny patrzeć na ekrany urządzeń elektronicznych, zaś przed 5. roku życia - spędzać przed nimi nie więcej niż godzinę dziennie – zaleciła we środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk.  PAP/Radek Pietruszka

Kanclerz PAN: grunty, nieruchomości – akademia dysponuje unikalnym majątkiem

Grunty rolne, ośrodki wczasowe, ale i budynki po PGR-ach – Polska Akademia Nauk dysponuje unikalnym w skali instytucji państwowych majątkiem. Jak powiedziała PAP kanclerz PAN Monika Kallista, z części nieruchomości akademia czerpie zyski, które przeznacza na naukę, ale do części musi dokładać.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera