Adobe Stock

Większość filmów ekoinfluencerów na TikToku zawiera błędne informacje medyczne

Ponad połowa materiałów medycznych i parentingowych publikowanych na TikToku przez tzw. ekoinfluencerów, promujących naturalne rodzicielstwo, holistyczne zdrowie i alternatywne metody leczenia, zawiera dezinformację - wynika z badań przedstawionych podczas dorocznej konferencji Amerykańskiej Akademii Pediatrii w Denver.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Częste korzystanie przez rodziców z mediów społecznościowych pogorsza jakość ich zabawy z dziećmi

    Nawet wtedy, gdy rodzice nie używają smartfonów podczas zabawy z dziećmi, ich interakcje w tym czasie są mniej intensywne, jeśli więcej czasu spędzają oni w mediach społecznościowych - wynika z badań opublikowanych podczas kongresu odbywającego się w Waszyngtonie.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Badanie potwierdza, że korzystanie z mediów społecznościowych zwiększa ryzyko depresji u dzieci

    Im więcej dzieci spędzają czasu w mediach społecznościowych, tym bardziej są zagrożone depresją – wynika z badania, które publikuje „Journal of American Medical Association” (JAMA). Nie potwierdziło ono natomiast odwrotnej zależności – że dzieci z depresją spędzają w social mediach więcej czasu.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Naukowcy: częste korzystanie z mediów społecznościowych może prowadzić do obniżonej samooceny

    Media społecznościowe zagrażają postrzeganiu własnego ciała i zdrowiu psychicznemu młodzieży – alarmuje dr hab. n. med. Mateusz Grajek ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego zespół wykazał, że częste korzystanie z takich platform może prowadzić do obniżonej samooceny, a nawet depresji.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Australia/ Zakaz korzystania z mediów społecznościowych przez dzieci w wieku poniżej 16 lat

    Senat Australii uchwalił w czwartek zakaz korzystania z mediów społecznościowych przez dzieci w wieku poniżej 16 lat. Wcześniej ustawę przyjęła Izba Reprezentantów. Jest to pierwsze takie prawo wprowadzone na świecie.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Naukowcy zbadali, jak powstają nowe słowa w mediach społecznościowych

    Nowe słowa w mediach społecznościowych mają szansę się utrwalić, jeśli ich twórcą jest użytkownik zajmujący centralną pozycję w sieci – informują francuscy naukowcy na łamach „PLOS”.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Mniej mediów społecznościowych drogą do szczęścia i wydajnej pracy

    Ograniczenie czasu korzystania z mediów społecznościowych o zaledwie 30 minut dziennie korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne, satysfakcję z pracy i zaangażowanie – sugerują wyniki badania opublikowanego na łamach pisma „Behaviour & Information Technology”.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Badanie: niespodziewane rezultaty odwyku od mediów społecznościowych

    Tygodniowa przerwa w korzystaniu z mediów społecznościowych skutkuje bardzo niespodziewanymi rezultatami, jeśli chodzi o nastrój i odczuwane emocje - informuje pismo „PLOS ONE”.

  • Adobe Stock
    Świat

    Terapia pomaga osobom, którym media społecznościowe szkodzą

    Terapia pomaga osobom, które w sposób problematyczny, zaniedbując codzienne aktywności, korzystają z mediów społecznościowych i w związku z tym mają objawy depresji – wynika z analizy, którą publikuje pismo „Journal of Medical Internet Research”.

  • Fot. Adobe Stock
    Człowiek

    Ekspertka: mechanizm korzystania z mediów społecznościowych jest podobny do grania w gry hazardowe

    Mechanizm korzystania z mediów społecznościowych jest podobny do grania w gry hazardowe; kiedy czekamy na nagrody w postaci komentarzy czy lajków, w mózgu wydziela się więcej dopaminy i odczuwamy przyjemność - powiedziała PAP neurobiolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego Ilona Kotlewska.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera