Fot. Adobe Stock

Świętokrzyskie/ Powołano Kielecki Klaster Energii

Klaster energii powołał w piątek samorząd Kielc razem z miejskim instytucjami i świętokrzyskimi uczelniami wyższymi. Celem inicjatywy jest wspólne wytwarzanie i dystrybucja energii, co ma się przekładać na niższe koszty – poinformowali uczestnicy klastra.

  • Fot. Adobestock
    Kosmos

    Wrocław/ Powołano klaster technologii kosmicznych - Silesian Space Valley

    Klaster technologii kosmicznych - Silesian Space Valley, któremu przewodniczy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, został powołany w piątek we Wrocławiu.

  • Fot. Fotolia
    Kosmos

    Kongres 590/ W Jasionce powstał Klaster Technologii Kosmicznych

    20 firm i podmiotów eksperckich podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa podpisało w piątek porozumienie dotyczące powołania Klastra Technologii Kosmicznych.

  • Dwie rzeszowskie uczelnie utworzyły klaster „Technologia w medycynie”

    Rozwój badań z medycyny i technologii stosowanych w medycynie, badanie technologii w zakresie zdrowego trybu życia i ich wdrażanie to niektóre z celów nowego klastra „Technologia w medycynie”, założonego przez Uniwersytet Rzeszowski (UR) i Politechnikę Rzeszowską (PRz).

  • Fot. Fotolia

    Łódź/ Powstał lotniczy klaster łączący naukę i przemysł

    Wykreowanie nowej specjalizacji w regionie oraz zintensyfikowanie współpracy Politechniki Łódzkiej z grupami przedsiębiorstw branży lotniczej - to cel powołanego w czwartek w Łodzi klastra Wyżyna Lotnicza.

  • Biznes chce współpracować z nauką ws. technologii kosmicznych

    Uczelnie wyższe, instytucje badawcze i firmy z branży kosmicznej podpisały w środę w Warszawie umowę powołania Klastra Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej na Wojskowej Akademii Technicznej. Biznes razem z nauką chce rozwijać technologie kosmiczne w Polsce.

  • Powstanie klaster technologii bezpieczeństwa i obronności

    Klaster firm, ośrodków badawczych oraz instytucji zajmujących się technologiami związanymi z obronnością i bezpieczeństwem będzie budowała Politechnika Śląska. List intencyjny ws. współpracy przy tworzeniu klastra uczelnia podpisała w poniedziałek z ok. 30 podmiotami.

  • Technologia

    W Katowicach powstał klaster na rzecz rozwoju nanotechnologii

    Przedstawiciele nauki, biznesu i lokalnego samorządu podpisali w poniedziałek w Katowicach umowę o współpracy na rzecz rozwoju nanotechnologii w woj. śląskim. Powstał Śląski Klaster NANO, który ma m.in. promować nanotechnologię na Śląsku.

  • Powstaje Śląski Klaster Multimedialny

    Przedsiębiorcy, naukowcy i instytucje wspierające biznes będą współpracować w ramach Śląskiego Klastra Multimedialnego, który powstaje w Rudzie Śląskiej. Projekt, który pozyskał prawie 1 mln zł unijnego dofinansowania, ma wspierać firmy we wdrażaniu innowacji.

  • Śląski Klaster IT zainaugurował działalność

    Działania na rzecz rozwoju i upowszechniania narzędzi informatycznych ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwami zamierzają prowadzić uczestnicy Śląskiego Klastra IT. We wtorek w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca działalność tego przedsięwzięcia.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

25.06.2026. Astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Uznański-Wiśniewski w rocznicę startu: jakby to było wczoraj

25 czerwca mija rok od startu misji kosmicznej z udziałem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. Wspominając emocje, które mu wtedy towarzyszyły, astronauta przyznał, że pamięta je, jakby to było wczoraj. Wyraził też nadzieję, że swoimi kompetencjami i doświadczeniem będzie wspierał polski sektor kosmiczny.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera