Nauka dla Społeczeństwa

18.04.2024
PL EN
06.06.2022 aktualizacja 06.06.2022

Wrocław/ Powołano klaster technologii kosmicznych - Silesian Space Valley

Fot. Adobestock Fot. Adobestock

Klaster technologii kosmicznych - Silesian Space Valley, któremu przewodniczy Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, został powołany w piątek we Wrocławiu.

Porozumienie, na mocy którego utworzono klaster, podpisano w piątek podczas odbywającego się we Wrocławiu Forum G2. W skład nowej organizacji wchodzą, oprócz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firmy z branży kosmicznej i nowych technologii: SatRev, Saule Technologies, Columbus Energy i TUATARA.

Klaster ma pomóc firmom z tej branży w rozwoju. „Klastry wzmacniają współpracę firm oraz dostawców, a także instytucji naukowych. Tylko wymiana wiedzy i doświadczeń kieruje nas w stronę rozwoju, dlatego przyłączyliśmy się do tego przedsięwzięcia” – powiedział Grzegorz Zwoliński, prezes i współzałożyciel SatRev, spółki która buduje nanosatelity.

Ryszard Wawryniewicz, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podkreślił, że współpraca w ramach klastra ma wielką wartość. „Kalifornia ma Dolinę Krzemową, a Dolny Śląsk będzie miał Dolinę Kosmiczną. Ta branża dopiero nabiera tempa i aż trudno nam sobie wyobrazić, jak potrzebna jest w codziennym życiu” – powiedział Wawryniewicz.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ skr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024