Fot. Adobe Stock

Radom/ Kierunek lekarski najpopularniejszy na Uniwersytecie Radomskim

Medycyna, pielęgniarstwo, fizjoterapia i psychologia cieszą się największą popularnością na Uniwersytecie Radomskim. Po I turze rekrutacji wszystkie miejsca są już zajęte. Można natomiast dostać się jeszcze m.in. na prawo czy uruchamianą w tym roku informatykę i analitykę w biznesie.

  • Płock, panorama, Adobe Stock

    Płock/ Akademia Mazowiecka z pozytywnymi ocenami dla dwóch kierunków

    Akademia Mazowiecka w Płocku otrzymała od Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywną ocenę programową dla funkcjonującego już kierunku lekarskiego oraz pozytywną opinię w sprawie spełnienia warunków prowadzenia studiów na planowanym kierunku automatyka i robotyka - oznajmiła uczelnia.

  • Warszawa, 28.12.2023. Minister nauki Dariusz Wieczorek podczas konferencji prasowej w gmachu resortu nauki. Fot. PAP/Piotr Nowak

    Wieczorek: w lutym wystąpimy o skontrolowanie nowo otwartych kierunków lekarskich

    Minister nauki Dariusz Wieczorek zapowiedział, że w lutym wystąpi o skontrolowanie nowo otwartych kierunków lekarskich, które działają mimo braku pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

  • Tarnów, Adobe Stock

    Minister Czarnek wręczył Akademii Tarnowskiej pozwolenie na utworzenie kierunku lekarskiego

    Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wręczył w środę w Warszawie Akademii Tarnowskiej decyzję o udzieleniu pozwolenia na utworzenie kierunku lekarskiego.

  • Fot. Adobe Stock

    Projekt rozporządzenia dot. limitu przyjęć na kierunki lekarskie - skierowany do konsultacji publicznych

    Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym został skierowany do konsultacji publicznych - czytamy na stronie RCL. Zgodnie z projektem w roku akademickim 2023/2024 uczelnie będą mogły przyjąć na pierwszy rok takich studiów 322 studentów więcej niż w roku obecnym.

  • Fot. Fotolia

    Opole/ Pozytywna opinia PKA o kształceniu na kierunku lekarskim na UO

    Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowało wniosek Uniwersytetu Opolskiego (UO) o nadanie Wydziałowi Przyrodniczo-Technicznemu uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku lekarskim na poziomie jednolitych studiów magisterskich – podał Uniwersytet.

  • Fot. Fotolia

    Opole/ Jest szansa na dofinansowanie Collegium Medicum z budżetu państwa

    Jest szansa na to, by Uniwersytet Opolski pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa na przebudowę jednego z budynków uczelni na potrzeby Collegium Medicum – zadeklarował w piątek w Opolu wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

  • Fot. Fotolia

    Arłukowicz: w Zielonej Górze powstanie kierunek lekarski

    Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ogłosił, że na Uniwersytecie Zielonogórskim powstanie kierunek lekarski. Pierwszy nabór na ten kierunek miałby się odbyć jesienią tego roku, dla studentów przewidziano 60 miejsc.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

  • Herbata może mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale zależy to od sposobu jej przygotowania

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera