Fot. Adobe Stock

Katowice/ Pod hasłem "selfizm" rozpoczął się Akademicki Tydzień Książki

Akademicki Tydzień Książki pod hasłem "Selfizm. Jednostka w centrum, jednostka – konstrukt" rozpoczął się w poniedziałek w bibliotece Uniwersytetu Śląskiego. Uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniach dotyczących m.in. chorób przemysłowych, biorografizmu czy neonów.

  • Fot. Adobe Stock
    Wydarzenia

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

    Wykłady, warsztaty, prezentacje oraz zajęcia dla wszystkich grup wiekowych - to tylko niektóre z atrakcji, które znalazły się w programie rozpoczętego w poniedziałek "Tygodnia Mikroświata". Tygodnie tematyczne, poświęcone ważnym społecznie zagadnieniom, są częścią obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

  • Fot. Adobe Stock

    Od poniedziałku „Tydzień żywności” - w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

    „Tydzień żywności" będzie od poniedziałku kolejnym z organizowanych w Katowicach i okolicznych miastach „50 tygodni w Mieście Nauki”. Tygodnie tematyczne, poświęcone istotnym społecznie zagadnieniom, są częścią trwających obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

  • Fot. Radosław Kaźmierczak, materiały Uniwersytetu Śląskiego.
    Wydarzenia

    Katowice/ Widowisko Katopolis otworzyło obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

    Widowisko muzyczno-aktorskie Katopolis rozpoczęło w sobotę wieczorem obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Tytuł ten, przyznawany przez organizację EuroScience we współpracy z Komisją Europejską, po raz pierwszy w historii otrzymało miasto z Europy Środkowo-Wschodniej.

  • Fot. Adobe Stock
    Popularyzacja

    Katowice/ 50 tygodni tematycznych w programie Europejskiego Miasta Nauki 2024

    Każdy z 50 tygodni roku obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024 będzie poświęcony ważnemu problemowi polskiej i światowej nauki, którego rozwiązanie ma bezpośredni wpływ na życie – wynika z opublikowanego programu EMN 2024. Tytuł ten przyznano w 2021 r. Katowicom.

  • 22.12.2021. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej dotyczącej przyznania miastu Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024, 22 bm. Szef polskiego rządu przebywa z wizytą w województwie śląskim. PAP/Andrzej Grygiel

    Katowice będą Europejskim Miastem Nauki 2024 r.

    Katowice będą Europejskim Miastem Nauki w 2024 r. – ogłoszono w środę podczas konferencji prasowej z udziałem premiera, posła z okręgu katowickiego Mateusza Morawieckiego, podczas której rektorzy 7 śląskich uczelni podpisali też umowę w sprawie utworzenia konsorcjum organizatorów tego wydarzenia.

  • Fot. Fotolia

    Ukazała się dwutomowa monografia Katowic

    Pierwsza interdyscyplinarna monografia Katowic ukazała się właśnie nakładem Muzeum Historii Katowic. Składające się z dwóch 800-stronicowych tomów wydawnictwo jest kompendium wiedzy o dawnych dziejach i współczesności stolicy województwa śląskiego.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera