08.03.2021. Rektorat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. PAP/Grzegorz Michałowski

Łódź/ Uniwersytet Medyczny rozbudował bazę dydaktyczną za 190 mln zł z KPO

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozbudował bazę dydaktyczną i kliniczną w ramach inwestycji zrealizowanych dzięki pozyskaniu 190 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). To m.in. nowy budynek przy Uniwersyteckim Centrum Pediatrii z 12 salami seminaryjnymi oraz aulą dla 120 osób.

  • Fot. Adobe Stock
    Zdrowie

    Śląski Uniwersytet Medyczny i Miasto Zabrze podpisały list intencyjny ws. rozwoju dydaktyki medycznej

    W Urzędzie Miejskim w Zabrzu podpisano w środę list intencyjny pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym a Miastem Zabrze, dotyczący współpracy przy realizacji strategicznych inwestycji w infrastrukturę edukacyjną.

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Nowe sale do dydaktyki studentów w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

    12 mln zł kosztowała nadbudowa Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, gdzie powstały nowe sale do dydaktyki studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB). Studenci już korzystają z nowych pomieszczeń.

  • Fot. Adobe Stock
    Zdrowie

    Śląskie/ Blisko 100 mln zł wsparcia dla Centrum Innowacyjnej Dydaktyki Medycznej w Zabrzu

    Blisko 100 mln zł unijnego wsparcia otrzyma Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach do projektu utworzenia w Zabrzu Centrum Innowacyjnej Dydaktyki Medycznej. Centrum ma powstać na terenie zabrzańskiego szpitala klinicznego przy ul. 3 Maja i w kampusie uczelni w dzielnicy Rokitnica.

  • Fot. Adobe Stock

    NCBR przekaże 53 mln zł z Funduszy Europejskich na rozwój dydaktyczny kadry akademickiej

    Ponad 53 mln zł z Funduszy Europejskich na projekty służące rozwojowi potencjału dydaktycznego kadry akademickiej przyszłości przekaże uczelniom Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

  • Adobe Stock

    Prezes PAN do ludzi nauki i studentów: idźcie na wybory

    O pójście na wybory zaapelował do ludzi nauki i studentów prezes PAN, prof. Marek Konarzewski. "To pierwszy, niezbywalny krok do tego, abyśmy mogli o nauce sensownie w przyszłości rozmawiać" - powiedział w trakcie debaty "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?".

  • 27.04.2022. Budynek nowo otwartego Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki nr 3 PUM w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Otwarto Międzywydziałowe Centrum Dydaktyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

    Międzywydziałowe Centrum Dydaktyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego otwarto oficjalnie w środę. Jednostka ma służyć przede wszystkim studentom i kadrze akademickiej na kierunku farmacja.

  • Prof. Rok: w dobie MOOC zmienia się funkcja wykładowcy akademickiego

    Darmowe internetowe kursy online (tzw. MOOC), prowadzone niekiedy przez wybitnych dydaktyków, stają się wyzwaniem zwłaszcza dla edukacji podyplomowej. Warto, by wykładowcy na uczelniach stawali się przewodnikami studentów po ogólnodostępnych zasobach - mówi etyk biznesu prof. Bolesław Rok.

  • Raport o pracy polskich doktorów: dydaktyka zjada czas na badania

    Dydaktyka i działania administracyjne zabierają doktorom tyle czasu, że w ich kalendarzach pozostaje niewiele miejsca na badania. To problem systemowy, a nie wynikający z indywidualnych problemów z organizacją pracy - mówi w rozmowie z PAP Piotr Kowzan, współautor raportu o polskich doktorach.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

  • Herbata może mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale zależy to od sposobu jej przygotowania

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera