W dwa dni stworzyli aplikację wspierającą karierę absolwentów uczelni

Foto: Fotolia
Foto: Fotolia

Dwa dni na wymyślenie i stworzenie prototypu aplikacji miały grupy deweloperów mobilnego oprogramowania, które w Poznaniu wzięły udział w konkursie NeedApp. Ich zadaniem było stworzenie aplikacji dla absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP).

Najlepszy zespół zdobył zlecenie na realizację aplikacji. Wyróżniony program - o nazwie Connecto - ma wspierać rozwój karier absolwentów UEP i ich rekrutację do pracy.

Jak powiedział PAP współtwórca aplikacji z firmy KiwiGroup Adam Popiołek, jest to "wyszukiwarka pracy łącząca absolwentów, partnerów biznesowych UEP i sam uniwersytet”.

„W aplikacji tworzy się profile zawodowe. Partnerzy UEP przekazują testy, które sprawdzają umiejętności absolwentów” – wyjaśnił Popiołek.

Użytkownik może też korzystać z dopasowanej bazy szkoleń, testów i artykułów. Baza jest tworzona przez uniwersytet, ale również przez współpracujące z nim firmy. W miarę poznawania kolejnych informacji użytkownikowi przyznawane są wirtualne odznaki. Wraz z profilami użytkowników stanowią one wskazówki dla potencjalnych pracodawców przy wyborze odpowiednich kandydatów do pracy. Z kolei dla studentów aplikacja stanowi źródło informacji o postępach rozwoju kariery.

W pełni funkcjonalny i gotowy dla użytkowników program ma być gotowy w ciągu dwóch miesięcy.

Rzecznik UEP Iwona Cieślik zapowiedziała, że aplikacja zostanie udostępniona pod koniec kwietnia tego roku. „Organizujemy wtedy dzień absolwenta i chcemy zrobić premierę aplikacji” – dodała.

NeedApp był również jednym z działań UEP służącym wzmocnieniu współpracy nauki z biznesem. Konkurs zorganizowała wielkopolska inicjatywa ECDF mKlaster, która skupia podmioty zainteresowane rozwojem technologii mobilnych. W wydarzeniu mogły uczestniczyć maksymalnie czteroosobowe zespoły reprezentujące deweloperów aplikacji mobilnych z całej Polski. Była to druga odsłona NeedApp – rok temu programiści przygotowywali aplikacje dla firmy Skoda.

„Sukces pilotażowego wydarzenia skłonił nas do organizacji następnych edycji. Ideą tego konkursu jest promowanie nowych technologii, jak również niekonwencjonalnych sposobów ich opracowywania” - przekazał koordynator ECDF mKlaster Marcin Paradowski.

NeedApp odbyło się w ramach VII Dni UEP.

PAP - Nauka w Polsce

pil/ gma/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Scanway

    Scanway wybrany przez ESA do przetwarzania zdjęć powierzchni Księżyca

  • Fot. EPA/Matthias Schrader

    "Europejskie Houston" pod Monachium - stąd ESA monitoruje misję IGNIS

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera