Nauka dla Społeczeństwa

07.12.2022
PL EN
19.02.2015 aktualizacja 19.02.2015

Trwa rejestracja na debatę o roli nauki w budowaniu innowacyjnego społeczeństwa

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Jak budować pomosty między nauką i gospodarką, jak nauka i szkolnictwo wyższe wpływają na otoczenie społeczno-gospodarcze, odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy debaty: "Rola nauki w służbie innowacyjnego społeczeństwa". Odbędzie się ona 26 lutego w Warszawie.

Spotkanie organizują: Fundacja Teraz Polska, Akademia Młodych Uczonych PAN oraz Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej. Jednym z patronów medialnych spotkania jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

"Ideą debaty jest wymiana poglądów na temat stanu nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce w aspekcie oddziaływania z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Poszukamy punktów zbieżnych i możliwości zbudowania pomostów łączących naukę i gospodarkę. Być może następne pokolenie naukowców zrealizują takie zbliżenie w praktyce" - informują organizatorzy.

W spotkaniu udział wezmą m.in.: prof. Janusz M. Bujnicki z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, prof. Andrzej Dziembowski z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, prof. Michał Kleiber prezes Polskiej Akademii Nauk, Dariusz Kołoda z Uniwersytetu Warszawskiego, uczestnik programów Broker Innowacji i Top 500 Innovators, dr hab. Roman Szewczyk z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w konferencji, mogą się zarejestrować za pośrednictwem  strony internetowej. 

Debaty „Rola nauki w służbie innowacyjnego społeczeństwa” jest organizowana w ramach cyklu Polskie Puzzle. Rozpocznie się o godz. 11.00, 26 lutego w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022