Uczelnie i instytucje

Zgromadzenie Ogólne PAN powołało oddział z siedzibą w Olsztynie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Powstanie ósmy oddział Polskiej Akademii Nauk Olsztyn-Białystok - zdecydowali w czwartek członkowie Zgromadzenia Ogólnego PAN. To wyraz uznania dla naukowców z Warmii, Mazur i Podlasia - ocenił rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Ryszard Górecki.

Oddziały PAN zlokalizowane są w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi.

W czwartek członkowie Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk przyjęli uchwałę o utworzeniu oddziału PAN Olsztyn-Białystok z siedzibą w Olsztynie - poinformował PAP prof. Ryszard Górecki.

"To dla nas wielki sukces, oddziały PAN istnieją tylko w dużych znaczących miastach w Polsce, dziś został powołany - kolejny oddział PAN Olsztyn-Białystok, który będzie miał siedzibę w Olsztynie. Decyzja Zgromadzenia Ogólnego oznacza, że docenione zostały dotychczasowe osiągnięcia naukowców z tych regionów. Mam tu na myśli takie instytucje jak Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży" - podkreślił.

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dodał, że projekt utworzenia oddziału PAN musiał być poprzedzony zgodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prezydium PAN, następnie projekt uchwały o utworzeniu oddziału trafił pod obrady Zgromadzenia Ogólnego PAN. "Oddział ma rozpocząć działalność na początku 2015 roku" - zapowiedział.

Polska Akademia Nauk to ogólnokrajowa, samodzielna instytucja naukowa służąca rozwojowi nauki, jej promocji, integracji i upowszechnianiu. Misją Akademii jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju nauki oraz ustanawiania najwyższych standardów jakości badań i norm etycznych, służąca społeczeństwu i wzbogacaniu kultury narodowej.

PAP - Nauka w Polsce

ali/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    M.Bilewicz po wyroku NSA: mam nadzieję, że uniemożliwi arbitralne decydowanie, komu należy się tytuł naukowy

  • Fot. Adobe Stock

    Strategia migracyjna/ Konieczna modyfikacja systemu rekrutacji studentów i naukowców z zagranicy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera