Nauka dla Społeczeństwa

02.12.2022
PL EN
13.11.2014 aktualizacja 13.11.2014

„Lider Fotoniki” - konkurs na najlepsze prace naukowe z zakresu fotoniki

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Fundacja Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów organizuje konkurs „Lider Fotoniki”, na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską z zakresu fotoniki. Na zgłoszenia czeka do 31 stycznia 2015 r.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w okresie od 1 listopada 2013 r. do 30 września 2014 r. obronił pracę na studiach stacjonarnych, wieczorowych oraz niestacjonarnych wszystkich polskich uczelni wyższych.

Organizatorzy deklarują w komunikacie przesłanym PAP, że szukają zdolnych ludzi, którzy mają ciekawe pomysły i z dziedziną fotoniką łączą swoją przyszłość.

„Wyróżnimy te prace, w których zawarte rozwiązania mają szanse zaistnieć w praktyce i takie osoby, które w formie pokazu, czy demonstracji potrafią to udowodnić. W naszym konkursie liczy się nie tylko poprawność merytoryczna, ale również pomysł, zastosowanie go w praktyce oraz forma prezentacji” – czytamy w komunikacie.

Autorzy najciekawszych prac wezmą udział w etapie Prezentacji, podczas którego przed Kapitułą Konkursu złożoną z naukowców i przedsiębiorców, sami będą mogli przedstawić swój pomysł i udowodnić tezy zawarte w swojej pracy. Laureaci konkursu zostaną wybrani i nagrodzeni podczas uroczystego Rozstrzygnięcia Konkursu, w obecności zaproszonych gości z branży fotonicznej.

Nagrodą główną w konkursie jest 3-miesięczny płatny staż (3 tys. zł/miesięcznie) w działającej w branży światłowodowej firmie InPhoTech Sp. z o.o. w Warszawie. Autorzy najlepszych prac w każdej z kategorii (inżynierska, magisterska, doktorska) otrzymają wyróżnienia w postaci nagród pieniężnych. Ponadto przewidziane są wyróżnienia dodatkowe, również w postaci praktyk czy staży w firmach związanych z branżą fotoniczną.

Aby zgłosić swoją pracę do konkursu „Lider Fotoniki”, należy do31 stycznia 2015 roku wysłać drogą elektroniczną w formacie pdf: jeden egzemplarz pracy; opinię promotora; życiorys autora, zawierający dorobek naukowy, dane kontaktowe (nr telefonu, adres mailowy, adres do korespondencji), informacje o obronie pracy (nazwisko promotora, nazwisko recenzenta/recenzentów, datę obrony, miejsce obrony i uzyskaną ocenę); streszczenie pracy (do 5 stron A4); krótkie uzasadnienie wyboru tematyki i wskazanie jej innowacyjności oraz możliwych zastosowań.

Prace i załączniki – a także ewentualne pytania - należy wysłać drogą na adres: konkurs@pcfs.org.pl

Więcej informacji i regulamin konkursu można znaleźć na stronie: www.pcfs.org.pl

PAP – Nauka w Polsce

agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022