Ministerstwo Edukacji i Nauki

21.05.2022
PL EN
08.11.2012 aktualizacja 08.11.2012

Politechnika Warszawska rozpoczyna swoje coroczne święto

Politechnika Warszawska. Fot. Biuro ds. Promocji i Informacji PW Politechnika Warszawska. Fot. Biuro ds. Promocji i Informacji PW

Piknik Studenckich Kół Naukowych, debata o kształceniu inżynierów, zwiedzanie uczelnianych laboratoriów to niektóre atrakcje przygotowane przez Politechnikę Warszawską z okazji jej corocznego święta. 97. rocznicę powstania PW będzie obchodziła między 12 a 18 listopada.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Jak informuje uczelnia, ubiegłoroczne wydarzenie przyciągnęło dziesiątki tysięcy warszawiaków i osób zaprzyjaźnionych z Politechniką. W samych tylko wyborach Miss i Mistera PW uczestniczyło 15 tysięcy osób.

„W tym roku przygotowaliśmy kilkanaście wydarzeń adresowanych do jeszcze szerszego kręgu odbiorców” – zapowiadają organizatorzy.

Tegoroczne „Święto” rozpocznie się otwarciem wystawy Biblioteki Głównej PW „Poznaj Władze naszej uczelni”, którą do 22 listopada będzie można oglądać w Krużgankach Dużej Auli Gmachu Głównego PW.

Piknik Studenckich Kół Naukowych to okazja do spotkania z wynalazcami i konstruktorami, np. pierwszego polskiego satelity PW SAT, czy startującego w wyścigach Formuły SAE bolidu WUT Racing. Piknik odbędzie się przed Gmachem Głównym PW w czwartek, 15 listopada.

Tego samego dnia na stadionie Syrenki studenci i wykładowcy będą mogli zmierzyć się w biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Najlepszy – zdaniem studentów – nauczyciel akademicki uczelni odbierze nagrodę „Złotej Kredy”. Atrakcją będą również wybory Miss i Mistera PW, organizowane po raz siódmy. Dla tych, którym zabraknie miejsca w Dużej Auli PW przygotowano specjalny namiot przed Gmachem Głównym, w którym będzie można śledzić przebieg rywalizacji.

Piątek, 16 listopada to „Dzień Absolwenta”. Odbywająca się tego dnia debata „Kształcenie na Politechnice a potrzeby rynku pracy" i spotkania z odnoszącymi sukcesy zawodowe absolwentami Politechniki przybliżą tematykę kariery inżyniera. Tego dnia absolwenci PW o wybitnych osiągnięciach zawodowych otrzymają dyplomy i statuetki „Złotej Księgi”.

Wszyscy, którzy na własne oczy chcą zobaczyć gdzie, w jakich miejscach i otoczeniu dokonywane są ważne odkrycia naukowe mogą odwiedzić Politechnikę w niedzielę, 18 listopada. Zwiedzanie uczelni wraz z przewodnikiem będzie możliwe od godz. 10.

Obchodom „Święta Politechniki Warszawskiej” będą towarzyszyły rozmaite wydarzenia. 9 i 10 listopada w Gmachu Architektury Teatr Politechniki Warszawskiej zaprezentuje spektakl „Poskromienie Złośnicy”. W Muzeum Politechniki Warszawskiej 12 listopada zostanie otwarta wystawa „Związki Politechniki Warszawskiej z Politechniką Ryską”. Od 15 do 18 listopada na Wydziale Fizyki PW odbędzie się XI Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków.

20 listopada swoją działalność rozpocznie laboratorium „Baylab” – wspólne przedsięwzięcie PW i firmy Bayer, które będzie służyło edukacji młodzieży. W tym „multimedialnym salonie popularno-naukowy”, będzie można poznać innowacyjne projekty badawcze z obszarów: medycyny, ochrony roślin i inżynierii materiałowej.

Prezentowane będą w nim animowane i trójwymiarowe filmy (np. o ludzkich i roślinnych tkankach). Będzie można wziąć udział w grach i doświadczeniach chemicznych, fizycznych i biologicznych. Dla gimnazjalistów organizowane będą warsztaty doświadczalne, a dla starszych gości – debaty popularno-naukowe i spotkania z pasjonatami z różnych dziedzin.

Szczegółowy program „Święta Politechniki Warszawskiej” jest dostępny na stronie: http://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Swieto-Politechniki-Warszawskiej2

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022