KPRM: w środę rząd zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym

Warszawa, 20.12.2023. Minister nauki Dariusz Wieczorek (C) podczas przedstawienia członków kierownictwa jego resortu. (al/doro) PAP/Andrzej Lange
Warszawa, 20.12.2023. Minister nauki Dariusz Wieczorek (C) podczas przedstawienia członków kierownictwa jego resortu. (al/doro) PAP/Andrzej Lange

W środę 27 grudnia rząd zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce - przewiduje porządek obrad Rady Ministrów, opublikowany w piątek na stronie KPRM. Ponadto rząd będzie pracował nad projektem rozporządzenia ws. sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji.

W porządku obrad rządu znalazły się m.in. projekt nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, przygotowany przez Ministra Nauki.

Ponadto rząd zajmie się projektem rozporządzenia Rady Ministrów ws. wykazu podmiotów podlegających ochronie oraz właściwych dla nich organów kontroli autorstwa Ministra Aktywów Państwowych.

W porządku obrad znalazł się też projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji, którego wnioskodawcą jest Minister Rozwoju i Technologii.

Podczas posiedzenia rząd ma zająć się też wnioskiem Ministra do Spraw Unii Europejskiej o wycofanie przez Radę Ministrów decyzji o zatwierdzeniu kandydatów Rzeczypospolitej Polskiej na urząd sędziego Trybunału Sprawiedliwości oraz na urząd sędziego Sądu Unii Europejskiej.

W ramach spraw bieżących przedstawiona zostanie informacja Ministra Finansów na temat finansowania Funduszu Kościelnego w 2024 r. A także informacja Ministra Finansów i Ministra Zdrowia na temat zwiększenia finansowania świadczeń zdrowotnych z zakresu onkologii dziecięcej.(PAP)

ewes/ skr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Prezes Polskiej Akademii Nauk: planowane zmiany w ustawie o PAN mają na celu przejęcie jej majątku

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk, 7 bm. (jm) PAP/Radek Pietruszka

    Rząd planuje przeniesienie nadzoru nad PAN na ministra nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera