Uczelnie i instytucje

Minister nauki złożył kondolencje bliskim ofiar strzelaniny w Pradze

Źródło: Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Kondolencje rodzinom ofiar czwartkowej strzelaniny na Uniwersytecie Karola w Pradze, w której zginęło 15 osób, złożył minister nauki Dariusz Wieczorek, na profilu resortu nauki na platformie X (Twitter).

„Jestem głęboko wstrząśnięty wiadomością o strzelaninie, do której doszło na Uniwersytecie Karola w #Praga. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego typu aktów przemocy” – napisał minister nauki na platformie X w czwartek wieczorem.

I dodał: „W imieniu kierownictwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazuję wyrazy szczerego współczucia wszystkim rodzinom, bliskim ofiar oraz całej społeczności akademickiej. W tych trudnych chwilach jesteśmy myślami z naszymi sąsiadami z Czech.”

W czwartek 24-letni mężczyzna otworzył ogień do wykładowców i studentów na Uniwersytecie Karola w Pradze (Czechy). Zamachowiec, który wcześniej zastrzelił swojego ojca, na uczelni zabił 14 osób i ranił kilkadziesiąt. Strzelec zginął podczas akcji policji. W związku z tragedią czeski rząd 23 grudnia ogłosił dniem żałoby narodowej.(PAP)

abu/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2024. Na zdjęciu minister nauki Dariusz Wieczorek. PAP/Art Service

    MNiSW ma gotowe projekty ustaw o PAN i o likwidacji Akademii Kopernikańskiej; władze PAN: nie znamy tego projektu

  • 19.06.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek. PAP/Piotr Polak

    Min. Wieczorek: ustawa dot. Funduszu Dopłat obejmująca m.in. remonty i budowę akademików jest gotowa

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera