W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie zakresu działań Ministra Nauki

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W Dzienniku Ustaw opublikowano we wtorek rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Nauki.

W rozporządzeniu zapisano, że Minister Nauki kieruje działem administracji rządowej – szkolnictwo wyższe i nauki oraz jest dysponentem części 28, 67 i 90 budżetu państwa.

Określono też, że obsługę ministra zapewnia: do dnia 31 grudnia 2023 r. – Ministerstwo Edukacji i Nauki, a od dnia 1 stycznia 2024 r. – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli we wtorek, z mocą od dnia 13 grudnia 2023 r.

W sobotę, 16 grudnia br., w Dzienniku Ustaw opublikowano dwa rozporządzenia Rady Ministrów: w sprawie utworzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i w sprawie utworzenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na mocy tych rozporządzeń w miejsce dotychczasowego Ministerstwa Edukacji i Nauki tworzone są dwa resorty: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zmiana ta wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2024 r.(PAP)

Nauka w Polsce

agt/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 07.05.2024. Sekretarz stanu w MNiSW Marek Gzik. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Wiceminister Gzik: w projekcie ustawy o PAN jest kilka punktów spornych

  • Fot. Adobe Stock

    Projekt noweli ustaw o j. polskim i NAWA trafił do konsultacji

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera