Nauka dla Społeczeństwa

27.04.2024
PL EN
06.12.2023 aktualizacja 06.12.2023

Ruszył nabór zgłoszeń do XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Adobe Stock Adobe Stock

Studenci, doktoranci i absolwenci, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego – mogą zgłosić się do XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca. Nabór trwa do 25 stycznia 2024 r.

Przedsięwzięcie – realizowane przez Politechnikę Świętokrzyską od 2010 r. – ma budować kulturę innowacyjności w środowisku akademickim, a głównym jego celem jest zachęcanie studentów do tworzenia i rozwoju gospodarki opartej na innowacjach.

Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Organizatorzy oczekują również zgłoszeń wynikających ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.

Jury wyłoni pięciu laureatów nagród głównych, którzy wezmą udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie (Geneva Inventions 2024). Organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego oraz podróży do Genewy i pobytu tam.

Jak przypomnieli organizatorzy, w dotychczasowych edycjach tej prestiżowej wystawy w Genewie, laureaci konkursu Student-Wynalazca zdobyli 60 medali oraz liczne nagrody specjalne.

Ponadto laureaci zaprezentują swoje rozwiązania na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków (IWIS).

Nabór zgłoszeń trwa do 25 stycznia 2024 r. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. 

W sumie w trzynastu edycjach konkursu, jak podano, zostało zgłoszonych 1300 rozwiązań przez 2733 współtwórców. Przed rokiem, w 13. edycji, zwyciężyły zespoły z Politechnik: Warszawskiej, Lubelskiej, Krakowskiej, Świętokrzyskiej oraz z Uniwersytetu Śląskiego (pisaliśmy o tym tutaj).

Nauka w Polsce

akp/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024