Autorzy i autorki obronionych niedawno na uczelniach lubelskich prac dyplomowych lub rozpraw doktorskich o przymusowych wysiedleniach lub uchodźctwie mogą wziąć udział w konkursie UNHCR oraz UMCS i KUL.
Biuro Terenowe Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w Lublinie (UNHCR) we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II ogłosiły konkurs na najlepszą pracę dyplomową (licencjacką/inżynierską i magisterską) i doktorską w dziedzinie wysiedleń przymusowych oraz uchodźstwa.
Do konkursu można zgłaszać prace napisane i pomyślnie obronione na dowolnej uczelni województwa lubelskiego między 1 stycznia 2021 r. a 30 września 2023 roku.
Poprzez tę inicjatywę organizatorzy chcą zwrócić uwagę na kwestie związane ze zjawiskiem przymusowych wysiedleń i uchodźstwa oraz zwiększyć świadomość społeczną w zakresie problemów osób dotkniętych tym zjawiskiem.
Udział w konkursie ma też zachęcić do badań naukowych w tej dziedzinie oraz przyczynić się do rozwoju działań mających na celu poprawę sytuacji uchodźców i osób przymusowo przesiedlonych.
Zgłoszenia (w wersji online) przyjmowane będą do 19 listopada br. (godz. 23:59), natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia 2023 roku.
Laureaci konkursu będą mieli szansę zdobyć nagrody, w tym laptopy dla zdobywców pierwszych miejsc, vouchery na pomoce dydaktyczne o wartości 2 tys. zł dla drugich miejsc oraz wyróżnienia dla miejsc trzecich.
Ponadto, zwycięzcy będą mieli okazję do promocji swoich prac w mediach akademickich i lokalnych oraz publikacji abstraktów w czasopismach naukowych UMCS i KUL.
Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych zamieszczone są na stronie UMCS.
Nauka w Polsce
lt/ bar/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.