Druk 3D w ortopedii, diagnostyka medyczna, sztuczna inteligencja, inżynieria tkankowa to niektóre z tematów konferencji Konferencji Inżynierii Biomedycznej dla studentów i młodych naukowców. Wydarzenie odbędzie się na Politechnice Poznańskiej już 26 i 27 października.
"Konferencja ma charakter w dużej mierze studencki, ale będzie to dość duże wydarzenie - spodziewamy się kilkuset osób, a wykłady i panele dyskusyjne będą prowadzone przez specjalistów najwyższej klasy z dużymi osiągnięciami" - zapewniają organizatorzy Konferencji Inżynierii Biomedycznej.
PAP Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych konferencji.
Opisują, że nie jest to typowa konferencja naukowa czy studencka. "Mamy ciekawą, sprawdzoną formułę wykładów plenarnych typu 'show' oraz paneli dyskusyjnych, którym towarzyszą warsztaty praktyczne. Będą także mini-targi przedstawicieli przemysłu oraz blok młodych naukowców i blok studencki".
W bloku na temat diagnostyki medycznej zaplanowano m.in. panel dyskusyjny z udziałem inż. Grzegorza Gryszkiewicza z Bertz Medical, firmy działającej na rynku dystrybucji oraz serwisowania urządzeń medycznych; dr n. med. Jacka Banaszewskiego - specjalisty z zakresu otolaryngologii, pracownika Kliniki Otolaryngologicznej i Onkologii Laryngologicznej UM w Poznaniu; dr hab. n. med. Tomasza Kulczyka - kierownika Zakładu Diagnostyki w Katedrze Praktycznej Stomatologii Klinicznej UM w Poznaniu i Bartłomieja Lubiatowskiego - założyciela RSQ Technologies.
Na liście panelistów bloku naukowego poświęconego sztucznej inteligencji znajdują się dr inż. Cezary Mazurek - dyrektor Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego PCSS przy instytucie Chemii Bioorganicznej PAN; Marek Tłuczek - który bada zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją i rozpoznawaniem obrazów; dr n. med. Przemysław Bombiński - radiolog i wykładowca akademicki czy dr inż. Martin Tabakow z firmy BioCam, zajmującej się endoskopią kapsułkową, opartą na sztucznej inteligencji, i z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej.
Konferencja była nagrodzona jako Konferencja Roku 2018 w konkursie StRuNa. To pierwsza popandemiczna edycja konferencji. Tegoroczną edycję można będzie śledzić w internecie.
Szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia.
Nauka w Polsce
zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.